Funk da System z koncertem w radiowej Czwórce

Jak zawsze w piątek wieczorem, Damian Sikorski zaprasza na koncert na antenie radiowej Czwórki. Tym razem, 17 kwietnia o godz. 19.00 w audycji „Będzie głośno!” retransmisja występu Funk da System. Grupa została wyróżniona w pierwszej edycji konkursu „Wydaj płytę z będzie głośno”.

Zespół co najmniej tak „kolorowy” jak Łąki Łan, ale w wersji funkowej – przedstawia muzyków Damian Sikorski, gospodarz piątkowej audycji „Będzie głośno!” – Byłem pozytywnie zaskoczony ich stylem scenicznym, poczuciem humoru i repertuarem, kiedy zgłosili się do akcji „Wydaj płytę z Będzie głośno!” w 2017 roku. To prawdziwe oryginały!

Zespół Funk Da System wystąpił na Czwórkowej scenie ponad dwa lata temu. Od tego czasu ukazała się m.in. płyta długogrająca grupy pt. „Kwantissimo”, muzycy zagrali też wiele koncertów, m.in. w ramach ekologiczno-muzycznej akcji Czwórki „EKOiści”.

Słuchacze po raz kolejny usłyszą sporą dawkę funku, soulu i disco z dużą nutą improwizacji i poczucia humoru w wykonaniu grupy z Dolnego Śląska. – Zabawa, bauns i pląs to nasza muzyczna dobra nowina, którą chcemy z uśmiechem nieść w najsmutniejsze i najbardziej zamulaste zakątki ziemskiego padołu. Funk Da System to nie tylko nazwa bandu. To przede wszystkim radosny styl życia, pogoda ducha i przesłanie, którego głoszenie stało się prawdziwą misją – zapewniają muzycy.

Zespół usłyszymy w składzie: Funky Farmer (gitara), Sztos Sztosowicz (gitara), Prorok Krejzajasz (saksofon), Prorok Imprezjasz (saksofon), Prorok Partyhardiasz (trąbka), Prorok Puciohenzap (puzon), Juliusz Walenty Lapdens (bas), Serowy Obwarzanek (klawisze i wokal), Dżeremi Kupenhałzer (perkusja), Elektroniczna Dama z Miszigan (wokal).

Retransmisja koncertu na antenie Czwórki: w Internecie na czworka.online, w systemie DAB+ i w urządzeniach mobilnych przez aplikację Player Polskie Radio.

W każdy piątek Czwórka zaprasza do słuchania retransmisji koncertu, który odbył się w Czwórkowym studiu. Można ich słuchać o godz. 19.00, w drugiej godzinie audycji „Będzie głośno” Damiana Sikorskiego.

Źródło: Polskie Radio

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *