Gabriel Waliszko dołącza do Motowizji

Miłośnicy żużla mają ogromne powody do radości – Motowizja będzie transmitować wszystkie spotkania 2. Ligi Żużlowej.

Sprawdź ofertę kanału Motowizja w PROGRAMIE TV

O mistrzostwo 2. Ligi Żużlowej w 2020 roku powalczy sześć drużyn – OK Bedmet Kolejarz Opole, Rzeszowskie Towarzystwo Żużlowe, SpecHouse PSŻ Poznań, Stainer Unia Kolejarz Rawicz, Wilki Krosno oraz niemieckie Wolfe Wittstock. W każdej z 10 kolejek kibice obejrzą po 3 mecze, a awans do 1. ligi uzyska najlepszy zespół całych rozgrywek.

To nie pierwszy raz kiedy żużel zagości w Motowizji. W zeszłym roku Motowizja retransmitowała wybrane spotkania 2. Ligi Żużlowej oraz innych zawodów żużlowych. Kanał Motowizja był także patronem medialnym Gali Tygodnika Żużlowego.

Na antenie Motowizji transmitowane będą wszystkie spotkania sezonu 2020 2. Ligi Żużlowej. Dodatkowo każda kolejka będzie podsumowywana w specjalnym magazynie. Terminarz spotkań oraz dzień emisji magazynu będą ustalane w najbliższym czasie.

To niezwykle ważny moment – po raz pierwszy w historii wszystkie mecze 2. Ligi Żużlowej będą transmitowane w telewizji. Bardzo się cieszę, że została nią właśnie Motowizja i że przez kolejne lata stanie się tym szczególnym miejscem gdzie fani będą mogli kibicować 2. Lidze Żużlowej i wielu innym rozgrywkom tego wspaniałego sportu motorowego. Na naszej antenie pokazujemy relacje z OPONEO Mistrzostw Polski Rallycross, Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski, Górskich Samochodowych Mistrzostw Polski, Driftingowych Samochodowych Mistrzostw Polski, Wyścigowych Samochodowych Mistrzostw Polski, Kartingowych Mistrzostw Polski, Historycznych Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski, Pucharu Polski Pit Bike SM, a także Mistrzostw Polski w Historycznych Rajdach na Regularność. Teraz to szerokie portfolio rozszerzamy o żużel. Dzięki temu staliśmy się jeszcze bardziej różnorodną stacją, która zadowoli każdego fana motorsportu. Spotkaliśmy się z niesamowitym odzewem ze strony kibiców, którzy czekali na coś takiego od wielu lat. Jestem pewien, że będzie to wielki sukces dla całego sportu żużlowego w naszym kraju – mówi Krzysztof Mikulski, prezes Motowizji.

Radości nie ukrywa też przewodniczący Głównej Komisji Sportu Żużlowego Piotr Szymański. – Jesteśmy bardzo zadowoleni, że udało się znaleźć partnera telewizyjnego, który tak mocno stawia na motorsport. Stacja Motowizja od wielu lat współpracuje z Polskim Związkiem Motorowym przy różnych projektach. Cieszymy się, że teraz żużel w tak dużym wymiarze zagości na antenie stacji, która bardzo szeroko promuje motoryzację. To historyczna chwila, bo pierwszy raz 2. liga żużlowa będzie w całości pokazywana na żywo w telewizji. To znakomita informacja dla kibiców, jak i klubów, samorządów oraz sponsorów – mówi szef polskiego żużla.

Koordynatorem żużlowego projektu w Motowizji będzie Gabriel Waliszko, który ma 14-letnie doświadczenie telewizyjne, pracując w Canal+ jako dziennikarz na stadionach Ekstraligi oraz arenach cyklu Grand Prix. – To dla mnie ekscytujące wyzwanie. Jestem bardzo zmotywowany i pełen pozytywnej energii. Cieszę się, że będziemy promować żużel w nowej formule. Pory meczów nie będą kolidować z transmisjami innych lig, dzięki czemu rozgrywki dotrą do sympatyków żużla w całym kraju, a zasięg Motowizji i Internetu umożliwi przeżywanie żużlowych emocji na całym świecie. Zespół dziennikarsko-realizatorski będzie naszą silną stroną – podkreśla Waliszko.

Źródło: Motowizja

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *