Gala boksu z walką Tyson Fury vs Dereck Chisora w Polsacie Sport

W sobotę 3 grudnia o godzinie 19:00 stacja pokaże galę boksu zawodowego z udziałem charyzmatycznego czempiona wagi ciężkiej – Tysona Fury’ego. W walce wieczoru wydarzenia zorganizowanego na gigantycznym stadionie piłkarskim Tottenhamu Hotspur w Londynie, „Król Cyganów” po raz trzeci w karierze zmierzy się z pogromcą między innymi Artura Szpilki – Dereckiem Chisorą. Stawką walki będzie pas mistrza świata wagi ciężkiej prestiżowej organizacji WBC.

Sprawdź godziny transmisji boksu w PROGRAME TV

Po odebraniu Deontayowi Wilderowi mistrzowskiego pasa federacji WBC, „Król Cyganów” na przemian rzucał wyzwania kolejnym rywalom i groził bokserskiemu światu przejściem na emeryturę z powodu braku godnych kandydatów do walki. Podczas gdy niektórzy bokserzy kalkulują i unikają starcia z „Królem Cyganów”, jego rodak i jednocześnie arcywróg – Dereck Chisora – od dawna mówi „podajcie mi tylko czas i miejsce walki”. Trwający ponad dekadę konflikt dwóch Brytyjczyków znajdzie swój finał w sobotę 3 grudnia, a polscy widzowie zobaczą go na żywo w Polsacie Sport. Rozpoczynającą się o godzinie 19:00 galę, skomentują Andrzej Kostyra i Przemysław Saleta.

Kariera charyzmatycznego „Króla Cyganów” globalnie eksplodowała w 2011 roku, właśnie po zwycięstwie nad wówczas niepokonanym i stawianym w roli faworyta Dereckiem Chisorą. Ponad dwumetrowy 22-letni pięściarz z Manchesteru zdominował słynącego z ringowej ambicji 27-latka. Urodzony w Zimbabwe, ale reprezentujący Wielką Brytanię, Chisora na rewanż z Furym czekał 3 lata. Stawką ich pierwszego pojedynku były tytuły mistrza Wielkiej Brytanii oraz Wspólnoty Brytyjskiej. Druga odsłona toczyła się także o pasy EBU i WBO International. W 2014 roku ponownie zwyciężył Fury, a werdykt i wymiar porażki siedzą w Derecku Chisorze do dziś. Swoimi kontrowersyjnymi wypowiedziami pięściarz o przydomku „War” nieustannie prowokował Fury’ego do ponownej ringowej wojny i w końcu dopiął swego.

Sprawdź ofertę kanału Polsat Sport w PROGRAMIE TV

Nim w sobotę 3 grudnia do ringu wejdą bohaterowie walki wieczoru, publiczność obejrzy sześć innych pojedynków. W jednym z nich młoda brytyjska gwiazda, Daniel Dubois, zmierzy się z niedawnym pogromcą Mariusza Wacha – Kevinem Lereną. Stawką tego starcia jest należący do Dubois pas WBA Regular w wadze ciężkiej.

Źródło: Telewizja Polsat

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *