Gala Mistrzów Sportu tylko w Telewizji Polskiej

10 najlepszych sportowców Polski poznają widzowie Telewizji Polskiej 7 stycznia br. podczas Gali Mistrzów Sportu 82. Plebiscytu „Przeglądu Sportowego” i TVP. Transmisja od godziny 20:25 w TVP1 oraz na stronie sport.tvp.pl.

Sprawdź szczegóły w programie telewizyjnym TVP1

Tegoroczna Gala Mistrzów Sportu odbędzie się w Teatrze Polskim, a towarzyszący jej Bal Mistrzów Sportu – w hotelu Hilton. Reportaż z balu będzie można obejrzeć w Jedynce 8 stycznia o godzinie 16:30.

Podczas Gali, poza najlepszymi sportowcami, ogłoszeni zostaną także laureaci w innych, wybranych przez Kapitułę Plebiscytu, kategoriach, m.in.: Trener Roku, Odkrycie Roku, Drużyna Roku, Impreza Roku, Najlepszy Sportowiec Niepełnosprawny oraz Superczempion.

Galę poprowadzą: Przemysław Babiarz i Maciej Kurzajewski. Wśród wręczających statuetki „Czempiona” pojawią się m.in. poprzedni zwycięzcy Plebiscytu: Irena Szewińska, Robert Korzeniowski czy Otylia Jędrzejczak. Na uczestników i widzów czekają liczne atrakcje artystyczne, wśród gwiazd wieczoru będzie m.in. Margaret. Reżyserem Gali jest Jacek Kęcik.

Będzie to już 82. edycja Plebiscytu, który od 1926 roku jest organizowany przez „Przegląd Sportowy”. Nieprzerwanie od 2003 roku impreza związana jest z Telewizją Polską, ciesząc się dużą popularnością wśród widzów – ostatnią Galę Mistrzów Sportu śledziło w czasie najwyższej oglądalności na antenie TVP1 aż 3 mln 460 tys. widzów.

Tradycyjnie najlepszych sportowców ostatnich dwunastu miesięcy wybierają kibice, spośród 20 kandydatów. Widzowie głosy na swoich ulubieńców mogli oddawać za pomocą kuponów zamieszczanych w „Przeglądzie Sportowym”, a także przez głosowanie internetowe i w social mediach. W ubiegłym roku w Plebiscycie zwyciężył piłkarz Robert Lewandowski.

Na początku Gali ogłoszone zostaną wstępne wyniki, na podstawie których widzowie poznają nazwiska finałowej dziesiątki. Prowadzący widowisko nie ujawnią jednak kolejności na poszczególnych miejscach, a kibice jeszcze w trakcie show będą mogli (za pomocą sms-ów) oddawać głosy na swoich faworytów.

Plan transmisji:

Sobota (7 stycznia)
Gala Mistrzów Sportu, godzina 20:25, TVP1 i sport.tvp.pl

Źródło: Telewizja Polska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *