Gala Złotej Piłki w Telewizji Polskiej

W poniedziałek, 29 listopada Telewizja Polska od 19:00 w TVP Sport i 20:30 w TVP1 będzie transmitować z Paryża Galę Złotej Piłki. W tym roku Złotą Piłkę, najbardziej prestiżowe indywidualne wyróżnienie w świecie futbolu, ma szansę zdobyć reprezentant Polski Robert Lewandowski.

Sprawdź godziny transmisji Złotej Piłki w PROGRAMIE TV

Robert Lewandowski był nominowany do Złotej Piłki sześciokrotnie. Najwyżej sklasyfikowano go w 2015 roku na 4. miejscu. Szanse Lewandowskiego na otrzymanie nagrody są teraz największe od wielu lat. Polak jest faworytem bukmacherów, a niedawno, po raz drugi otrzymał tytuł Golden Player dziennika „Tuttosport”. Wśród nominowanych piłkarzy z reprezentacji Polski w poprzednich edycjach Złotej Piłki byli Zbigniew Boniek i Kazimierz Deyna. Pomysłodawcą i organizatorem tego ważnego dla świata piłkarskiego świata plebiscytu jest od 1956 roku magazyn „France Football”.

Jesteśmy wszędzie tam, gdzie dzieją się wielkie rzeczy dla polskiego sportu. Telewizja Polska jest najpoważniejszym partnerem dla globalnych instytucji takich jak FIFA i UEFA. Robert Lewandowski ma olbrzymią szansę, jako pierwszy Polak w historii, zdobyć najbardziej prestiżową indywidualną nagrodę w piłce nożnej na świecie. TVP Sport towarzyszy Robertowi przez całą jego zawodową karierę począwszy od pierwszych bramek w Zniczu Pruszków. Pokazujemy wszystkie bramki Roberta w Lidze Mistrzów i reprezentacji Polski. Nie może więc nas zabraknąć na gali Złotej Piłki! – mówi dyrektor Marek Szkolnikowski, TVP Sport.

Sprawdź ofertę kanału TVP1 w PROGRAMIE TV

Galę wręczenia „Ballon d’Or” z Theatre du Chatelet w Paryżu będzie można obejrzeć w TVP1, TVP Sport, na stronie internetowej TVPSPORT.PL i w aplikacji mobilnej. Wydarzenie skomentuje Maciej Iwański, a studio w TVP Sport poprowadzi Sylwia Dekiert. Reporter TVP Sport Jacek Kurowski w Paryżu przeprowadzi rozmowy z laureatami.

Sprawdź ofertę kanału TVP Sport w PROGRAMIE TV

Transmisja Gali – w poniedziałek, 29 listopada od 19:00 w TVP Sport i 20:30 w TVP1.

Źródło: Telewizja Polska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *