„Głos mordercy” powraca na antenę CBS Reality

Seria dokumentalna „Głos mordercy” (dawniej „Głos seryjnego mordercy”) powraca na antenę z 3. sezonem. Fascynujący program produkcji CBS Reality, którego gospodarzem jest profesor David Wilson, dzięki rewolucyjnej technologii i autentycznym nagraniom zeznań prawdziwych morderców stawia widzów twarzą w twarz ze złem. Na 3. sezon „Głosu mordercy” kanał CBS Reality zaprasza od 17 lutego w każdą niedzielę o 22:00.

Sprawdź szczegóły w programie telewizyjnym kanału CBS Reality

Dzięki technologii lip sync (komputerowego przekształcenia ruchu warg aktora odgrywającego rolę mordercy tak, by były dokładnie zsynchronizowane z głosem przestępcy z taśmy) i autentycznym nagraniom, widzowie będą świadkami fascynującego starcia pomiędzy stróżami prawa badającymi poszczególne sprawy, a bezwzględnymi zabójcami. W sezonie 3. analizowane będą zeznania między innymi: Iana Stewarta, który zamordował swoją żonę w ich własnym domu, oraz tak zwanych „morderców z Coventry Costco”, Davida i Rogera Cooperów.

W 1. odcinku nowego sezonu zostanie przedstawiona historia pary porywaczy z Bristolu, Nathana Matthewsa i Shauny Hoare, którzy stali za brutalnym uprowadzeniem i morderstwem 16-latki, Becky Watts.

W 2015 roku Bristolem wstrząsnęło tajemnicze zaginięcie 16-letniej Becky Watts. Nastolatka zniknęła z rodzinnego domu. Wkrótce cała Wielka Brytania żyła tą sprawą. Policja prowadziła szeroko zakrojone poszukiwania w parkach, rezerwacie przyrody, sprawdzono także pobliskie stawy oraz przepytano osoby zamieszkałe w najbliższej okolicy. Mieszkańcy Bristolu włączyli się w akcję organizując społeczne grupy poszukiwawcze i prowadząc kampanię w mediach społecznościowych. Niestety bezskutecznie. Becky rozpłynęła się w powietrzu. Początkowo policja podejrzewała, że nastolatka po prostu uciekła z domu, gdyż mogła nie dogadać się ze swoją macochą i 20-letnim przyrodnim bratem, Nathanem Matthewsem, z którym często się kłóciła. Jednak podczas przesłuchań rodziny i najbliższych okazało się, że prawda jest o wiele bardziej tragiczna.

Prowadzący sprawę detektywi zaczęli podejrzewać, że za zniknięciem Becky stoi jej przyrodni brat i jego dziewczyna, Shauna Hoare. Co zwróciło ich uwagę na tę parę? Zeznania, a dokładniej ich zbyt duża zbieżność. Para powtarzała praktycznie słowo w słowo tę samą historię. Według ich opowieści, w chwili zniknięcia Becky byli w domu, w którym dziewczyna mieszkała z macochą i ojcem. Mieli ponoć usłyszeć jak nastolatka w pośpiechu zbiega ze schodów i wychodzi z domu trzaskając za sobą drzwiami.

Prowadzący śledztwo postanowili skonfrontować ze sobą zeznania pary. Rezultat był zaskakujący. Podczas pierwszych przesłuchań Nathan utrzymywał, że nastolatka zniknęła po wyjściu z domu. Jednak chłopak zaczął się załamywać, aż w końcu sporządził pisemne oświadczenie, w którym przyznał, że chciał nastraszyć nastolatkę, dać jej nauczkę za brak szacunku dla jego matki, ale sytuacja wymknęła się spod kontroli. Zeznał, że w dniu zaginięcia dziewczyny wraz z Hoare przyjechali do domu. Uzbrojeni w zestaw do porwania – kajdanki, taśmę, sznur, kominiarkę i walizkę – udali się do jej pokoju. Tam Nathan zaczął dusić dziewczynę, a gdy w trakcie szamotaniny zsunęła mu się kominiarka i przerażona Becky zobaczyła jego twarz, przestraszył się i udusił przyrodnią siostrę. Wraz z Shauną zapakowali zwłoki nastolatki do walizki i zawieźli je do mieszkania, które wspólnie wynajmowali. Tam w łazience przy pomocy piły tarczowej rozczłonkowali ciało Becky, potem umieścili szczątki w kilku torbach i zapłacili nieświadomym przyjaciołom za przechowywanie ich w ogrodowej szopie.

Gdy śledczy wezwali na przesłuchanie partnerkę Nathana, mieli już pełen obraz sytuacji. Chcieli jedynie uzyskać potwierdzenie udziału Hoare w całej zbrodni. Dziewczyna zeznała jednak, że nic nie wiedziała o morderstwie i nie brała w nim udziału, że ona też była ofiarą tej całej sytuacji, a mózgiem porwania był Nathan. Detektywi, ani później sędziowie prowadzący sprawę, nie dali się nabrać na historię Shauny.

Za zabójstwo z premedytacją Nathan Matthews został skazany na dożywocie z możliwością wyjścia na wolność dopiero po 33 latach, a Shauna Hoare dostała 17 lat za nieumyślne spowodowanie śmierci.

Na premierowe odcinki 3. sezonu serialu dokumentalnego „Głos mordercy”, będącego produkcją własną CBS Reality, zapraszamy od 17 lutego w każdą niedzielę o 22:00.

Źródło: CBS Reality

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *