Głosowanie widzów na „dziką kartę” oraz finał Konkursu Młody Tancerz Roku

TVP Kultura zaprasza na wielki finał kolejnej edycji prestiżowego Konkursu Młody Tancerz Roku, współorganizowanego przez Instytut Muzyki i Tańca oraz Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego. W tym roku widzowie i internauci głosują na „dziką kartę”.

Sprawdź ofertę kanału TVP Kultura w PROGRAMIE TV

4 i 11 czerwca na antenie TVP Kultura widzowie mogli oglądać zmagania półfinałowe 14 młodych tancerzy. Jury złożone z autorytetów w dziedzinie tańca, w składzie: prof. dr hab. Aleksandra Dziurosz (Instytut Muzyki i Tańca), wybitny choreograf Jacek Przybyłowicz oraz światowej sławy polski tancerz Wiesław Dudek wybrali najlepszych 6 uczestników, którzy zakwalifikowali się do finału.

Są to:
1. Gabriela Dąbek – OSB Bytom
2. Dominika Woszek – OSB Bytom
3. Kasper Górczak – OSB Łódź
4. Łukasz Bałoniak – OSB Warszawa
5. Nikola Dworecka – OSB Warszawa
6. Julia Ciesielska – OSB Gdańsk.

Nowością w tegorocznej edycji Konkursu jest czynny udział publiczności przed telewizorami – jeden z uczestników, który nie został zaklasyfikowany do finału przez Jurorów, będzie mógł do niego wejść dzięki głosom telewidzów i internautów. Głosowanie na tzw. „dziką kartę” będzie się odbywać w dniach 11-15 czerwca na stronie www.mlodytancerzroku.vod.tvp.pl, na której można również znaleźć obszerne relacje z półfinałów i zza kulis, zapoznać się z sylwetkami uczestników oraz poznać historię konkursu i zwycięzców poprzednich edycji.

W finale, który będzie transmitowany w TVP Kultura i TVP2 25 czerwca o godz. 20:00, na scenie zatańczy łącznie 7 uczestników. Po zakończeniu występów zostanie ogłoszony werdykt Jury.

Od ponad 10 lat Młody Tancerz Roku jest jedynym w swoim rodzaju przedsięwzięciem telewizyjnym, promującym młode talenty, uczniów szkół baletowych, dając im przestrzeń do zaistnienia w mediach. To także trampolina do dalszej kariery, angaży w uznanych zespołach baletowych i udziału w międzynarodowych konkursach. Tak stało się w przypadku Pauliny Bidzińskiej, która ze zdobytym w 2017 roku tytułem Młodego Tancerza Roku z sukcesem reprezentowała Polskę na konkursie Eurowizji dla Młodych Tancerzy.

Sprawdź ofertę kanału TVP2 w PROGRAMIE TV

Młody Tancerz Roku 2019 – finał: TVP Kultura i TVP2, na żywo 25 czerwca (wtorek), godz. 20.00.

Źródło: Telewizja Polska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *