Grudzień 2017 w AXN

5 grudnia młody geniusz informatyczny, Walter O’Brien, wraz ze swoją drużyną będą ponownie ratować świat przed zagładą w 4. sezonie serialu „Skorpion”. Zaraz po nim premiera nowej wersji hitu z lat 80-tych – serialu „MacGyver”, w którym tytułowy bohater walczy z międzynarodową przestępczością, tworząc z dostępnych pod ręką materiałów np. broń, laser czy bombę. Dodatkowo w grudniu AXN pokaże filmy „Bez litości” z Denzelem Washingtonem oraz „Kapitan Phillips” z Tomem Hanksem.

Sprawdź szczegóły w programie telewizyjnym kanału AXN

Irlandia, lata 80. XX wieku. Wychowujący się na farmie w małej miejscowości chłopiec nie garnie się do pracy w gospodarstwie rolnym rodziców. Bardziej interesuje się matematyką, fizyką, a w szczególności szybko rozwijającą się informatyką. Mając 9 lat, spełnia swoje pierwsze marzenie i za uzbierane kieszonkowe kupuje komputer. Gdy zaledwie kilka lat później udaje mu się włamać do systemu informatycznego NASA, nikt w rodzinie nie wątpi już w jego geniusz. Firmę zakłada na długo przed ukończeniem 18. roku życia, a po wyjeździe do Stanów Zjednoczonych rozwija ją w przedsiębiorstwo przynoszące miliony dolarów zysku. Brzmi nieprawdopodobnie, ale ten scenariusz napisało życie. To właśnie historia genialnego hakera, Waltera O’Briena, stała się inspiracją dla scenariusza serialu „Skorpion”. W amerykańskiej produkcji Elyes Gabel (znany z seriali „Gra o Tron” i „Rodzina Borgiów”) w roli charyzmatycznego szefa Scorpion Computer Services, wraz z całym zespołem specjalistów, rozwiązuje skomplikowane problemy współczesnego cyberświata. W najnowszym sezonie serialu grupa geniuszy będzie musiała m.in. powstrzymać potężny wyciek metanu, który grozi nieodwracalnym ociepleniem klimatu na Ziemi. Zmierzą się też z rozbrojeniem grożącej wybuchem głowicy jądrowej. Premiera 4. sezonu serialu „Skorpion” we wtorek 5 grudnia o 21:00. Kolejne odcinki w każdy wtorek o 21:00 w AXN.

„MacGyver” to remake kultowego serialu z lat 80-tych z niezapomnianym Richardem Deanem Andersonem. Nowy MacGyver (Lucas Till znany z filmu „X-Men”) jest młodszy od pierwowzoru, chętniej się bije i nie jest obojętny na wdzięki płci przeciwnej. Jedno pozostało niezmienne – dzięki swoim umiejętnościom potrafi uratować świat za pomocą spinaczy do papieru, zrobić bombę z urodzinowych świeczek i pokonać przeciwnika, używając jedynie gumy do żucia. Sprawy, których rozwiązania się podejmuje są tak wymagające, że korzysta z pomocy zaufanych współpracowników z Wydziału Spraw Zewnętrznych USA (przemianowanego na Fundację Feniksa). W skład drużyny wchodzą: Jack Dalton (George Eads znany z serialu „CSI: Kryminalne zagadki Las Vegas”), Nikki Carpenter (Tracy Spiridakos) i Riley Davis (Tristin Mays znana z seriali „Agentka o stu twarzach” i „Pamiętniki wampirów”). Premiera serialu „MacGyver” we wtorek 5 grudnia o 22:00. Kolejne odcinki w każdy wtorek o 22:00 w AXN.

„Bez Litości” to historia Roberta McCalla (Denzel Washington), byłego agenta CIA, który po przejściu na emeryturę żyje spokojnie w Bostonie i pracuje w sklepie z oprogramowaniem komputerowym. Jego życie zmienia się, gdy poznaje nastoletnią prostytutkę Alinę (Chloë Grace Moretz), która pracuje dla rosyjskiej mafii. Gdy Alina zostaje poważnie pobita przez swoich szefów, McCall decyduje się ich zabić. Teraz musi stawić czoła oddziałom mafii, które do miasta przysłał Vladimir Pushkin (Vladimir Kulich). Premiera filmu „Bez litości” w piątek 1 grudnia o 21:00 w AXN.

Film „Kapitan Phillips” inspirowany jest prawdziwymi wydarzeniami, które rozegrały się na Oceanie Indyjskim niedaleko wybrzeży wschodniej Afryki. Richard Phillips (Tom Hanks) obejmuje dowództwo na amerykańskim kontenerowcu płynącym do Kenii. Kiedy MV Maersk Alabama przepływa w pobliżu wybrzeży Somalii, piraci wdzierają się na pokład. Kapitan próbuje wszelkich środków, by ocalić marynarzy. Na ratunek porwanym rusza jednostka marynarki amerykańskiej. Premiera filmu „Kapitan Phillips” w piątek 8 grudnia o 21:00 w AXN.

Źródło: Sony Pictures Television

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *