Grupa Archive zagra na urodzinach Trójki

1 kwietnia 2015 roku Program 3 Polskiego Radia obchodzi 53. urodziny. Z tej okazji w poniedziałek 30 marca w Studiu Koncertowym im. Agnieszki Osieckiej przy ul. Myśliwieckiej 3/5/7 wystąpi angielska grupa Archive. Informację o tym koncercie ogłosił w poniedziałek 9 marca w popołudniowym bloku „Zapraszamy do Trójki” Grzegorz Hoffmann – kierownik Redakcji Muzycznej Programu 3.

Grupa Archive przyjeżdża do Polski, by w dniach 26-29 marca zagrać w czterech miastach biletowane koncerty dla szerokiej publiczności – kolejno w: Krakowie, Warszawie, Gdańsku i Poznaniu. Piąty występ Anglików w naszym kraju będzie kameralny – 30 marca grupa wystąpi na 53. Urodzinach Trójki dla 150 widzów w Studiu Koncertowym im. Agnieszki Osieckiej przy ul. Myśliwieckiej 3/5/7.

Archive to jeden z zespołów, które w XXI wieku święcą największe triumfy na Liście Przebojów Trójki – mówi Grzegorz Hoffmann, kierownik Redakcji Muzycznej Programu 3. – Absolutnym rekordzistą jest utwór „Again” z płyty „You All Look The Same To Me” z 2002 roku. Kompozycja ta spędziła na Trójkowej Liście 79 tygodni, w tym 5 razy znalazła się na jej szczycie! W najnowszym notowaniu Topu Wszech Czasów „Again” zajęło, bardzo wysokie, 3. miejsce. W sumie na Liście odnotowano aż 15 utworów z repertuaru grupy Archive – dodaje Grzegorz Hoffmann.

Zespół wraca do studia im. Agnieszki Osieckiej po 9 latach. Tym razem będzie promował swój najnowszy album zatytułowany „Restriction”. Poprzednim razem Anglicy wystąpili w Trójce niemal 9 lat temu – dokładnie 19 czerwca 2006 roku.

Archive to zespół pochodzący z Londynu, założony w 1994 roku przez Dariusa Keelera i Danny’ego Griffithsa. Początkowo był grupą trip-hopową, jednak z czasem zmienił swój styl i podążył w kierunku progresywnego rocka. Dorobek zespołu obejmuje dziś dziesięć albumów studyjnych, do których nagrania Keeler i Griffiths zapraszali różnych wokalistów oraz instrumentalistów.

W ostatnich miesiącach ukazały się dwa nowe wydawnictwa zespołu – w maju 2014 roku grupa zaprezentowała swój film „Axiom”, któremu towarzyszył soundtrack o tym samym tytule. Krótkometrażowy obraz miał swoją premierę podczas Sundance Film Festival w Londynie, a występ na żywo w London Roundhouse przyciągnął sporą publiczność. Z kolei 12 stycznia 2015 roku ukazał się dziesiąty album grupy pt. „Restriction”. – Stworzyliśmy dzieło, które składa się z 12 indywidualnych kompozycji. Wszystkie razem tworzą całość, jednocześnie muzycznie są bardzo zróżnicowane i wyjątkowe – mówi współzałożyciel zespołu Darius Keeler.

Najnowszy album Archive promowany jest zestawem trzech singli, które zostały zaprezentowane jednocześnie: „Feel It”, „Black And Blue” oraz „Kid Corner”. Drugi z tych utworów zajmuje obecnie 12. miejsce na „Liście przebojów Programu 3”. Natomiast „Feel It” jest dziś, czyli w poniedziałek 9 marca, piosenką dnia w Trójce.

Transmisja koncertu Archive na antenie Trójki w poniedziałek 30 marca o godzinie 19:05.

Źródło: Polskie Radio

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *