Grupa M7 ze 100% udziałów w SPI International

Grupa CANAL+ i Grupa M7 zdecydowały się skorzystać z opcji kupna pozostałych 30% akcji SPI International i tym samym stać się 100% właścicielem Grupy SPI. W efekcie transakcji z dniem 12 kwietnia Berk Uziyel oraz Loni Farhi ustąpili ze swoich funkcji w SPI International, a Erwan Luherne oraz Jeroen Bergman przejęli ich role i obowiązki.

Sprawdź ofertę kanałów CANAL+ w PROGRAMIE TV

Erwan Luherne, dyrektor ds. integracji biznesowej w CANAL+ International oraz Jeroen Bergman, członek zarządu Grupy M7, odpowiedzialny za kontent i rozwój biznesu, będą ściśle współpracować z Grupą CANAL+ oraz Grupą M7, aby dostarczać najwyższej jakości treści widzom na całym świecie. Innowacyjność oraz rozwój biznesu a także strategiczne podejście do synergii będą nadal siłą napędową ich działań w ramach Grupy CANAL+.

Erwan Luherne, dyrektor ds. integracji biznesowej w CANAL+ International, który został mianowany dyrektorem zarządzającym SPI International, jest związany z Grupą CANAL+ od ponad 18 lat, pracując w tym czasie na wielu różnych stanowiskach związanych z rozwojem działalności grupy na arenie międzynarodowej (w szczególności w Afryce i Azji). Wcześniej zajmował stanowiska takie jak CEO CANAL+ w Birmie, dyrektor ds. marketingu i rozwoju komercyjnego Canal+ International oraz dyrektor ds. rozwoju komercyjnego oddziału Canal+ w Wietnamie. Jeroen Bergman, obecnie członek zarządu Grupy M7 odpowiedzialny za kontent oraz rozwój biznesu, ma za sobą wieloletnią karierę w branży medialnej i telekomunikacyjnej, w tym 20 lat w Liberty Global, gdzie odpowiadał za programming i licencje, a wcześniej pełnił rolę dyrektora ds. handlowych w firmie Casema (obecnie Ziggo). Od 2019 roku zarządzał Film1 oraz portfolio kanałów FilmBox w Holandii z ramienia SPI International.

SPI INTERNATIONAL przez lata swojej działalności stał się wiodącym dostawcą w branży mediów, w dużej mierze dzięki zaangażowaniu zespołu, a także kreatywności i świetnemu zarządzaniu przez jego założycieli – Loniego Farhiego i Berka Uziyela.

SPI International ma długą historię dostarczania najwyższej jakości treści widzom na całym świecie i nie możemy się doczekać, aby poprowadzić firmę ku jej kolejnym etapom rozwoju. Zarówno Erwan, jak i Jeroen mają duże doświadczenie w branży, więc jestem przekonany, że odniosą kolejne sukcesy pracując na rzecz SPI – powiedział Hans Troelstra, CEO Grupy M7.

Stale będziemy dążyć do rozwoju firmy, wykorzystując jej solidne fundamenty i know-how Grupy CANAL+. Zamierzamy nadal dostarczać naszym widzom angażujące i dostosowane do ich potrzeb treści – powiedzieli Erwan Luherne i Jeroen Bergman.

Źródło: Grupa M7

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *