Grupa RYSY wystąpi w Trójce

W najbliższą niedzielę 25 października 2015 roku w Muzycznym Studiu Polskiego Radia im. Agnieszki Osieckiej przy ul. Myśliwieckiej 3/5/7 wystąpią RYSY. Warszawska grupa grająca muzykę klubową podczas koncertu w Trójce promować będzie swój debiutancki album „Traveler”.

Duet producencki RYSY eksploruje ścieżki współczesnej muzyki klubowej po swojemu, ale też z dobrymi referencjami. Pomiędzy zaczepnością Moderata, a melancholią grupy The xx rodzi się przestrzeń dla muzyki Łukasza Stachurko i Wojtka Urbańskiego – piszą krytycy o twórczości zespołu.

Obaj panowie – niczym Disclosure czy SBTRKT – dobrali na album wokalistów i wrzucili ich w nowy kontekst muzyczny. Justyna Święs znana z The Dumplings otwiera się w piosenkach formacji na zabawę z tanecznymi rytmami i eksperymentowanie z frazowaniem. Baasch, znany dotychczas z mroczniejszej odsłony, z powodzeniem odnajduje się w rytmach bardziej frywolnych. Piotr Zioła, debiutant przed wydaniem płyty, intrygująco współbrzmi w duecie z Justyną.

To wszystko można znaleźć na ich debiutanckim, wydanym we wrześniu tego roku albumie „Traveler”. Duet eksponuje na nim brakujące wątki muzyki klubowej, bez obawy łączy chwytliwe melodie z ujmującymi emocjami, szczyptą zadumy i technologiami. Muzyka elektroniczna w wykonaniu RYS miksuje w dobrych proporcjach duszę techno z mocnym, podbitym basem. Nu-beat w wykonaniu duetu, ubrany w wysokiej próby produkcję, niesie ze sobą niepodziewanie nośne piosenki. – Ta muzyczna opowieść w dziesięciu odcinkach dzięki nieoczekiwanym zestawieniom otwiera przed słuchaczem zupełnie nowe, brzmieniowe przestrzenie – czytamy w recenzjach albumu.

Tytuł płyty nie jest przypadkowy – RYSY zapraszają swoją muzyką wszystkich miłośników dobrej muzyki w muzyczną podróż. Także miłośników Trójki, którzy już w najbliższą niedzielę będą mieli okazję posłuchać ich na żywo przy Myśliwieckiej. Koncert z Muzycznego Studia Polskiego Radia im. Agnieszki Osieckiej będzie transmitowany na antenie Programu 3 Polskiego Radia. Początek w niedzielę 25 października o godzinie 20:05.

Źródło: Polskie Radio

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *