HBO Polska poinformowało, że rozpoczęło przygotowania do produkcji drugiego sezonu serialu “Wataha”.

To już czas, by podzielić się z widzami wiadomością, że najbardziej oczekiwany polski serial powraca. Pracujemy nad drugim sezonem “Watahy”, która stała się kultową polską produkcją. Teraz po emisji w innych krajach europejskich czas na drugi sezon “Watahy”, która niezmiennie pozostaje numerem jeden wśród polskich produkcji prezentowanych na antenie HBO – mówi Michał Kozicki, prezes HBO Polska. – Jesteśmy bardzo zadowoleni z wyników oglądalności i zaangażowania widzów, w związku z czym podjęliśmy decyzję o produkcji drugiego sezonu.

Możemy już zdradzić, że bohaterowie “Watahy” wracają w Bieszczady. Obecnie pracujemy nad realizacją dwóch seriali. Od kwietnia trwają zdjęcia do drugiego sezonu “Paktu”, a od kilku miesięcy przygotowujemy się równie intensywnie do wejścia w fazę produkcji drugiego sezonu “Watahy” – mówi Iza Łopuch, szefowa produkcji HBO Polska.

Obchodzące w tym roku 20-lecie działalności w Polsce HBO produkuje polskie seriale już od 5 lat. Najpierw powstały trzy sezony cenionego przez widzów i krytyków serialu “Bez tajemnic” w gwiazdorskiej obsadzie. Kolejną produkcją była “Wataha”, która osiągnęła trzykrotnie wyższą oglądalność niż kultowy serial HBO “Gra o tron”. Zróżnicowane portfolio seriali powiększył serial “Pakt”, którego drugi sezon będzie miał premierę jesienią tego roku.

“Wataha” z sukcesem była emitowana w 15 krajach, w których obecne jest HBO Europe, m.in. na Węgrzech, w Holandii, Czechach i w Chorwacji. Była też prezentowana na festiwalu Series Mania w Paryżu. Wkrótce odbędzie się premiera “Watahy” w brytyjskim Channel 4 w cyklu prezentującym najlepsze produkcje z całego świata. Producentem wykonawczym będzie ponownie ATM Grupa.

Źródło: HBO