HBO wyprodukuje 2. sezon serialu „Wataha”

HBO Polska poinformowało, że rozpoczęło przygotowania do produkcji drugiego sezonu serialu „Wataha”.

To już czas, by podzielić się z widzami wiadomością, że najbardziej oczekiwany polski serial powraca. Pracujemy nad drugim sezonem „Watahy”, która stała się kultową polską produkcją. Teraz po emisji w innych krajach europejskich czas na drugi sezon „Watahy”, która niezmiennie pozostaje numerem jeden wśród polskich produkcji prezentowanych na antenie HBO – mówi Michał Kozicki, prezes HBO Polska. – Jesteśmy bardzo zadowoleni z wyników oglądalności i zaangażowania widzów, w związku z czym podjęliśmy decyzję o produkcji drugiego sezonu.

Możemy już zdradzić, że bohaterowie „Watahy” wracają w Bieszczady. Obecnie pracujemy nad realizacją dwóch seriali. Od kwietnia trwają zdjęcia do drugiego sezonu „Paktu”, a od kilku miesięcy przygotowujemy się równie intensywnie do wejścia w fazę produkcji drugiego sezonu „Watahy” – mówi Iza Łopuch, szefowa produkcji HBO Polska.

Obchodzące w tym roku 20-lecie działalności w Polsce HBO produkuje polskie seriale już od 5 lat. Najpierw powstały trzy sezony cenionego przez widzów i krytyków serialu „Bez tajemnic” w gwiazdorskiej obsadzie. Kolejną produkcją była „Wataha”, która osiągnęła trzykrotnie wyższą oglądalność niż kultowy serial HBO „Gra o tron”. Zróżnicowane portfolio seriali powiększył serial „Pakt”, którego drugi sezon będzie miał premierę jesienią tego roku.

„Wataha” z sukcesem była emitowana w 15 krajach, w których obecne jest HBO Europe, m.in. na Węgrzech, w Holandii, Czechach i w Chorwacji. Była też prezentowana na festiwalu Series Mania w Paryżu. Wkrótce odbędzie się premiera „Watahy” w brytyjskim Channel 4 w cyklu prezentującym najlepsze produkcje z całego świata. Producentem wykonawczym będzie ponownie ATM Grupa.

Źródło: HBO

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *