Hiszpańska opera mydlana „Akacjowa 38” w TVP2

Piękne stroje, niebanalna scenografia, wciągająca fabuła z nagłymi zwrotami akcji, przystojni mężczyźni i urodziwe kobiety – już dziś o 18:45 w TVP2 emisja pierwszego odcinka hiszpańskiego serialu pt. „Akacjowa 38”.

Sprawdź godziny emisji opery mydlanej „Akacjowa 38” w PROGRAMIE TV

Akcja historycznej telenoweli rozpoczyna się w 1899 roku od dramatycznych wydarzeń z życia Carmen. Kobieta jest w zaawansowanej ciąży, ale jej mąż Justo zupełnie o nią nie dba – pewnej nocy wraca do domu i w szale agresji próbuje ją zgwałcić. Carmen instynktownie broni siebie i dziecko uderzając męża twardym narzędziem w głowę. Następnie, pewna, że zabiła Justo, razem z matką zakopuje go w lesie. Kobiety zabierają z domu cenne kosztowności: zegarek męża, złoty łańcuszek, obrączkę oraz pieniądze i uciekają. W drodze Carmen rodzi córkę, którą za namową matki oddaje do przytułku przy klasztorze – przysięga jednak, że kiedyś wróci po swoje dziecko. Matka z córką kontynuują podróż do miasta, gdzie mieszka brat Carmen, Pablo. Młoda dziewczyna jest wycieńczona przeżyciami. Jej brat sprowadza lekarza, który ratuje jej życie – między pacjentką i doktorem Germanem rodzi się uczucie. Pablo w obawie o konsekwencje czynów matki i siostry proponuje im zmianę imion – odtąd przedstawiają się jako Guadalupe i Manuela. Zamierzają zatrudnić się jako pokojówki, w którymś z domów bogatej dzielnicy miasta.

Czy ktoś odkryje sekret kobiet? Jak rozwinie się relacja Manueli i Germana? A może pojawi się na horyzoncie jakiś inny mężczyzna? Czy kobieta odzyska swoją córkę?

„Akacjowa 38” to serial produkcji hiszpańskiej, który w swoim kraju był emitowany przez 6 lat i którego liczba odcinków sięga prawie 1,5 tysiąca. Obsadę serialu tworzy plejada hiszpańskich aktorów m.in.: Sheyla Fariña, Roger Berruezo, Arantxa Aranguren, Sara Miquel.

Sprawdź ofertę kanału TVP2 w PROGRAMIE TV

„Akacjowa 38” – od poniedziałku do piątku, o godz. 18:45 w TVP2.

Źródło: Telewizja Polska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *