„Hitler: odliczanie” – premiera na kanale Polsat Viasat History

12 marca 1938 roku nazistowska armia Adolfa Hitlera przekroczyła granicę Niemiec i wkroczyła do Austrii, tym samym rozpoczęło się odliczanie do wybuchu II wojny światowej — konfliktu, do którego nie doszłoby bez decyzji i działań podjętych przez Hitlera w tym kluczowym okresie.

Sprawdź godziny emisji audycji „Hitler: odliczanie” w PROGRAMIE TV

Aby zrozumieć te wydarzenia, musimy przyjrzeć się rozumowaniu samego wodza III Rzeszy. W trzyodcinkowej serii „Hitler: odliczanie”, opowiedziana jest historia kluczowych 18 miesięcy, od 12 marca 1938 roku do 1 września 1939 roku. Ten ważny czas ukazany jest w zupełnie nowy sposób – widziany oczami Hitlera. Zespół znakomitych, młodych historyków występujących w programie bada, co Hitler robił dzień po dniu, ujawniając tym samym, jak tyran, ryzykant i arcymanipulator doprowadził świat na skraj zniszczenia. Premiera serii „Hitler: odliczanie” w sobotę, 4 grudnia o 21:00 na Polsat Viasat History.

1.odcinek serii ukazuje początki przyszłego wodza nazistowskich Niemiec oraz źródła jego popularności. Dowiemy się jak doszło do inwazji na Austrię, a także poznamy plany Hitlera dotyczące zajęcia całej Czechosłowacji.

W 2. odcinku ukazane zostaną zakulisowe rozgrywki i manipulacje Hitlera, które stosował w kontaktach z Wielką Brytanią i Francją po inwazji na Austrię. Zobaczymy też, jak jego plany dotyczące Czechosłowacji powoli nabierają kształtów. Przyjrzymy się również wzrostowi antysemityzmu w Niemczech i Nocy kryształowej, którą można uznać za początek Holocaustu.

W ostatnim odcinku zobaczymy moment, w którym świat uzmysławia sobie zagrożenie płynące ze strony Hitlera i partii nazistowskiej. Będziemy świadkami wkroczenia wojsk nazistowskich do Polski, co było początkiem II wojny światowej – konfliktu, który pogrążył cały świat w chaosie. Dowiemy się także w jaki sposób Hitler, planując atak, zawarł sojusz ze Związkiem Radzieckim, by odeprzeć Francję i Wielką Brytanię, jak również poznamy reakcję tych dwóch państw na jego działania.

W programie biorą udział: Saul David z University of Buckingham, dr Emma Butcher i dr Paul Moore z University of Leicester, dr Claire Hubbard-Hall z Bishop Grosseteste University, dr Lisa Pine z London South Bank University, Dronyeka Nubia z University of Nottingham i dr Joseph Cronin z Queen Mary University of London. Swoją specjalistyczną wiedzą podzielą się również prezenter i pisarz James Holland, autor książki „The War In The West”, oraz profesor Frank McDonough, autor książki „The Hitler Year”.

Sprawdź ofertę kanału Polsat Viasat History w PROGRAMIE TV

Premiera trzyodcinkowej serii „Hitler: odliczanie” w sobotę, 4 grudnia o 21:00 na Polsat Viasat History. Emisja kolejnych odcinków w soboty o 21:00.

Źródło: Viasat World

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *