Igrzyska Olimpijskie Tokio 2020 w Telewizji Polskiej

Igrzyska Olimpijskie w Tokio na antenach Telewizji Polskiej to aż 350 godzin relacji na żywo! Widzowie będą mogli oglądać zmagania sportowców w TVP1, TVP Sport, na stronie tvpsport.pl oraz w aplikacji mobilnej. Uroczyste otwarcie Igrzysk nastąpi 23 lipca, natomiast zakończenie Igrzysk 8 sierpnia 2021.

Sprawdź godziny transmisji IO Tokio 2020 w PROGRAMIE TV

Igrzyska Olimpijskie to jedna z największych i najważniejszych imprez sportowych na świecie i kolejna po niedawno zakończonym Euro 2020, jaką widzowie będą mogli śledzić w Telewizji Polskiej. Zapewniam, że jesteśmy znakomicie przygotowani do tego wspaniałego wydarzenia i będziemy je realizować z pasją i rozmachem. Zespół pracujący przy obsłudze Igrzysk w Tokio liczy aż 150 osób, nasi eksperci, dziennikarze, realizatorzy będą obecni zarówno w Japonii, jak i w Warszawie. Telewizja Polska od ponad 60 lat towarzyszy polskim sportowcom, transmitując najważniejsze wydarzenia i zawody, to element naszej misji – powiedział Jacek Kurski, Prezes Zarządu TVP S.A.

Sprawdź ofertę kanału TVP1 w PROGRAMIE TV

Zyskujemy silnego Partnera, dla którego sport i integracja społeczeństwa wokół sportu to misja. Nadchodzące igrzyska będą inne niż dotychczasowe z uwagi na obostrzenia sanitarne i nieobecność kibiców na trybunach. Naszych sportowców będziemy, więc dopingować i wspierać z kraju. Rola publicznego nadawcy jest w tym zakresie nieoceniona. Cieszę się, że TVP będzie nie tylko relacjonować igrzyska i pokazywać walkę o medale reprezentantów Polski, ale też promować uniwersalne olimpijskie wartości – powiedział Andrzej Kraśnicki, Prezes Polskiego Komitetu Olimpijskiego.

Sprawdź ofertę kanału TVP Sport w PROGRAMIE TV

Telewizja Polska pokaże wszystkie konkurencje z udziałem naszych sportowców. Ich zaciętą walkę o kolejne rekordy i zwycięstwa będzie można oglądać w TVP1 i TVP Sport codziennie od północy do godz. 17:00. Zawody rozpoczną się jeszcze przed ceremonią otwarcia igrzysk, kiedy pierwsze wyścigi eliminacyjne mają m.in. wioślarze.

Specjalna delegacja ośmiu ekip reporterskich Telewizji Polskiej sprawi, że widzów nie ominą żadne doniesienia z igrzysk – porozmawiamy z każdym polskim olimpijczykiem i podsumujemy każdy start polskiej ekipy. Olimpijskie studio z prowadzącymi i ekspertami towarzyszyć będzie meczom naszych siatkarzy oraz rywalizacji lekkoatletów. Telewizja Polska pokaże wszystkie mecze tenisa, w którym udział wezmą polscy zawodnicy, z Igą Świątek i Hubertem Hurkaczem na czele.

Codziennie około godz. 21:30 Jedynka zaprasza także na specjalne podsumowanie dnia „Olimpijski Wieczór”, którego wydłużoną wersję – wzbogaconą o specjalną „dogrywkę” obejrzeć będzie można na kanale sportowym TVP. W TVP Sport będą także emitowane powtórki transmisji i podsumowania dnia.

Igrzyska Olimpijskie w Tokio będą królować także w internetowych kanałach TVP Sport. Strona tvpsport.pl, aplikacja mobilna TVP Sport i smart TV, a także HbbTV pełne będą treści olimpijskich – na żywo (symultanicznie z TVP1 i TVP Sport) oraz z odtworzenia (VOD) zobaczyć będzie można: kulisy zawodów, medale „biało-czerwonych”, wywiady z gwiazdami reprezentacji Polski, klasyfikacje medalowe, podsumowanie dnia w formie odświeżanego artykułu, sylwetki Polaków i najnowsze wyniki.

Aktualności z Igrzysk Olimpijskich opanują również media społecznościowe Telewizji Polskiej. Śledząc konta TVP Sport na Facebooku i Twitterze, internauci będą zawsze na bieżąco i dzięki treściom dostępnym na żądanie (VOD) nie przegapią najważniejszych momentów rywalizacji w Tokio. Bogata oferta wideo będzie atrakcją dla użytkowników kanału TVP Sport na YouTubie, a na Instagramie pojawią się kulisy prac ekipy TVP Sport.

Telewizja Polska do pracy przy Igrzyskach Olimpijskich zaangażuje ponad 150 osób, w Warszawie i w Japonii. Zawody komentować będą najlepsi polscy komentatorzy sportowi oraz eksperci z poszczególnych dyscyplin: Przemysław Babiarz, Dariusz Szpakowski, Piotr Sobczyński, Piotr Dębowski, Jacek Laskowski, Jacek Jońca, Jarosław Idzi, Otylia Jędrzejczak (pływanie), Radosław Panas i Krzysztof Ignaczak (siatkówka), Marek Plawgo, Sebastian Chmara i Marcin Urbaś (lekkoatletyka), Marek Kolbowicz (wioślarstwo) czy Marcin Synówka (tenis).

Źródło: Telewizja Polska

2 Comments on “Igrzyska Olimpijskie Tokio 2020 w Telewizji Polskiej”

    1. Na to wygląda, skoro w ramówce tylko Euro 2020.
      No i trzeba mieć na uwadze, że pełne prawa do IO ma Discovery, więc być może przekaz 4K zostawili tylko dla siebie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *