II edycja „Tylko taniec. Go to dance” już jutro na antenie Polsatu

Program „Tylko taniec. Got to dance” stawia na ludzi, którzy kochają taniec i jest on dla nich sposobem na uzyskanie harmonii ciała i ducha, są otwarci na różnorodne gatunki taneczne. W show można występować solo, w duecie, albo w formacji tanecznej. Nieważny jest wiek – wystarczy talent i pomysł na siebie. W programie to uczestnicy decydują o tym co zatańczą – oni wybierają rodzaj tańca i muzykę. Program otwiera drzwi do świata tańca. Takiej szansy nie daje nikt inny.

W drugiej edycji, na etapie precastingów wyłonionych zostało około 150 najlepszych uczestników. Show będzie składać się z odcinków castingowych, półfinałowych oraz finału. W programie jurorzy przyznają złote gwiazdy, które oznaczają TAK oraz czerwone gwiazdy – NIE. Nasi jurorzy przyznając 3, bądź 4 złote gwiazdy wybierają na etapie odcinków castingowych 16 uczestników, którzy przejdą do półfinałów. W odcinkach półfinałowych jurorzy oceniają uczestników, zaś o tym, kto przejdzie do finału decydują SMSy widzów.

Równolegle na Facebooku istnieje możliwość odtwarzania i oglądania poszczególnych wykonań – zarówno odcinków castingowych, jak i półfinałowych. Powstaje też top lista najchętniej oglądanych uczestników programu. Przygotowany na potrzeby programu fan page formatu, stanowi główne narzędzie komunikacji z użytkownikami, uczestnikami castingów i ich kibicami. Podobnie jak w przypadku „Tylko muzyka. Must be the music”, w półfinałowym etapie show użytkownicy Facebooka oraz słuchacze radia RMF FM będą mieli możliwość przyznawania złotej karty dając tym samym szansę na walkę w finale jeszcze dwójce uczestników.

Obecnie fan page „Tylko taniec” (www.facebook.com/tylkotaniec) ma już prawie 82 tysiące fanów. Główną nagrodą w programie jest 100 tysięcy złotych.

Pierwszą polską edycję wygrał Dawid Ignaczak -jurorka Krystyna Mazurówna postanowiła ufundować własną nagrodę dla zwycięzcy tanecznego show: – Bardzo sie ucieszyłam ze wygrał Dawid – samouk, który ma talent i wielką pasję, czyli to, co według mnie jest najcenniejsze w sztuce! Ufundowałam mu moją prywatną nagrodę – zapraszam go do Paryża, na tydzień, dwa, miesiąc, gwoli jego uznania. Oczywiście opłacam podróż w dwie strony, ma chatę i wikt u mnie, no i postaram sie, żeby znalazł tam jakieś kontakty zawodowe, szkoły lub profesorów specjalistów w jego dziedzinie, co oczywiście także sfinansuję. Wierzę w młode talenty, trzeba im ułatwiać życie i rozwój w kierunku przez nich wybranym! – tak skomentowała swoją decyzję Mazurówna.

W jury 2. edycji „Tylko taniec” zasiądą niezmiennie:

Krystyna Mazurówna, największa polska tancerka i choreograf XX wieku. Od 45 lat mieszkająca w Paryżu, gwiazda swingujących lat 60. Partnerka sceniczna wybitnego tancerza i choreografa Witolda Grucy i Gerarda Wilka. Solistka Casino de Paris. Ma na koncie występy w rewii Josephine Baker, pierwszej czarnoskórej tancerki, królowej francuskiej rewii. Autorka choreografii w teatrze „Elysees Montmartre. Twórczyni grupy baletowej Mazurówna Balet. Krystyna Mazurówna jako jedyna Polka tańczyła w ateńskim klubie Arystotelesa Onassisa. Przez lata była modelką w paryskiej Akademii Sztuk Pięknych.

Joanna Liszowska, utalentowana i wszechstronna aktorka, obdarzona niesamowitym głosem i talentem tanecznym. Udowodniła to olśniewającą rolą Roxy w musicalu „Chicago”. Mówi się o niej: mistrzyni w zdobywaniu sympatii. Jesienią Liszowska pojawi się również w nowym serialu Telewizji POLSAT – „Przyjaciółki”, a na antenie Polsat Cafe poprowadzi nowy program w jesiennej ramówce.

Michał Malitowski, najbardziej utytułowany tancerz latino na świecie. W Chinach i Japonii jest tak samo popularny jak gwiazdy Hollywood. Gdy wychodzi na parkiet w Londynie, Tokio czy Los Angeles tysiące osób skandują jego imię. Miłośnikiem jego talentu jest książę Japonii Takahito. Pochodzi z Zielonej Góry a dziś jest obywatelem świata. Od roku w turniejach tanecznych reprezentuje Wielką Brytanię i na stałe mieszka w Londynie. Ostatnio zdobył nowe 2 tytuły mistrza – na początku czerwca wygrał Blackpool (zwycięstwo w kategorii Professional Latin Blackpool Dance Festival, to sukces na miarę medalu na igrzyskach olimpijskich), a kilka dni temu odniósł spektakularne zwycięstwo na największym turnieju tańca towarzyskiego na kontynencie azjatyckim – „China Open Championships”.

Alan Andersz, aktor mocno osadzony w środowisku hip-hopowym. Kocha street art i show dance. Najbardziej znany z niezapomnianej roli Patryka, zbuntowanego nastolatka w serialu „39 i pół”. Taniec zawsze był jego pasją. Przygodę z tańcem rozpoczął jako ośmiolatek. Z zespołem pod wodzą Piotra Galińskiego zdobył 5 tytułów Mistrzów Polski Formacji Tanecznych w stylu latynoamerykańskim do lat 15. Z zespołem V2 Agustina Egurroli zdobył wicemistrzostwo Polski disco dance.

Program poprowadzą niezmiennie Maciek Dowbor i prezenterka stacji muzycznej Viva Polska Katarzyna Kępka.

Źródło: Redefine

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *