II Festiwal Muzyki Tanecznej Kielce 2019 w TVP

Rozpoczęła się sprzedaż biletów na II Festiwal Muzyki Tanecznej Kielce 2019. W dniach 10 i 11 sierpnia w Amfiteatrze Kadzielnia zabrzmią najlepsze muzyczne przeboje muzyki dance, na scenie wystąpią m.in. Boys, Bayer Full, Fun Factory, Piękni i Młodzi, a wydarzenie widzowie obejrzą na antenie Dwójki.

Sprawdź szczegóły w programie telewizyjnym kanału TVP2

Muzyka taneczna odnosi olbrzymie sukcesy na polskich scenach. Piosenki do tańca mają ogromną rzeszę fanów wśród wszystkich grup wiekowych. Gwiazdy disco polo i dance grają kilkaset koncertów rocznie, a ich teledyski mają milionową oglądalność w internecie. Na scenie Amfiteatru Kadzielnia w Kielcach spotkają się największe gwiazdy tego gatunku z Polski i zagranicy. Multimedialna scenografia oraz znakomita oprawa graficzna i świetlna muzycznych hitów sprawią, że będzie to najlepsza taneczna impreza wakacji 2019 roku.

W pierwszym dniu Festiwalu, o tytuł Najlepszego Polskiego Hitu Tanecznego 2019, powalczą polskie zespoły z gatunku disco polo i dance, w tym: Boys, Bayer Full, After Party, Andre, Łobuzy, Top Girls, Exstazy, Mejk, Kordian, MiG Classic. Na scenie wystąpią także zagraniczne gwiazdy muzyki tanecznej.

Drugiego dnia Festiwalu DJ Marek Sierocki będzie serwował przeboje do tańca polskich i zagranicznych artystów. W kieleckim Amfiteatrze Kadzielnia pojawią się m. in. Francesco Napoli, Fun Factory, Shaun Baker, a w drugiej części niedzielnego koncertu zespół Bayer Full świętować będzie 35-lecie.

Festiwal Muzyki Tanecznej już drugi raz odbędzie się w najpiękniej położonym amfiteatrze w Polsce. Amfiteatr Kadzielnia w Kielcach to unikatowy na skalę Europy obiekt, powstały z wykorzystaniem naturalnego otoczenia na terenie dawnego wyrobiska wapieni funkcjonującego od XVIII wieku do 1962 r. Kielecki amfiteatr został zgrabnie wkomponowany w malowniczy krajobraz Kadzielni sąsiadując z takimi atrakcjami jak: Jeziorko Szmaragdowe, Podziemna Trasa Turystyczna, ekstremalna tyrolka czy Skałka Geologów. Obiekt dysponuje największą w Polsce zadaszoną sceną plenerową oraz widownią mieszczącą pięć i pół tysiąca widzów. Jego położenie, walory akustyczne oraz geometria, z jednej strony nawiązująca do tradycji teatru starożytnej Grecji, z drugiej prezentująca śmiałe futurystyczne rozwiązania współgrają ze sobą sprawiając, że Amfiteatr Kadzielnia jest przystosowany do organizacji różnych eventów, współczesnych widowisk artystycznych i festiwali.

Źródło: Telewizja Polska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *