Imany, Brodka oraz Smolik & Kev Fox w weekend w Trójce

Francuska wokalistka soulowa, jedna z najbardziej oryginalnych polskich artystek, a wreszcie polsko-brytyjski duet nagrodzony niedawno Fryderykiem za Alternatywny Album Roku – w najbliższy weekend w Programie 3 Polskiego Radia zabrzmi muzyka najwyższych lotów. A to wszystko w sobotę i niedzielę, 7 i 8 maja 2016 roku, kiedy to słuchaczom Trójki i widzom w Muzycznym im. Agnieszki Osieckiej zaprezentują się Imany, Monika Brodka oraz Andrzej Smolik z Kevinem Foxem.

W sobotę Trójka zaprasza słuchaczy na muzyczną ucztę – koncert Imany w Studiu im. A. Osieckiej. Wokalistka ta bywa uważana, obok Zaz, za jedno z największych objawień francuskiej sceny muzycznej. Zaczynała jako sportsmenka (trenowała skok wzwyż) i modelka. Muzyką zajęła się po przeprowadzce z Nowego Jorku do Paryża – tu zainteresował się nią senegalski producent, który odkrył Ayo. Pomógł jej w realizacji jej największego marzenia – nagraniu albumu. W towarzystwie wybitnych muzyków Imany przygotowała 12 anglojęzycznych utworów na płytę „Shape Of A Broken Heart” (2011). Kolejny krążek nosił tytuł „You Will Never Know” (2014), za który Imany odbierze w Trójce Złotą Płytę. Obecnie artystka kończy pracę nad nowym materiałem, który ma się ukazać jeszcze w tym roku.

Imany w Trójce wystąpi już po raz drugi – poprzednio zaśpiewała tu w grudniu 2012 roku. Tym razem jej koncert (początek w sobotę, 7 maja o godzinie 20:05 – w ramach audycji „Lista Osobista” Piotra Metza) Trójka wyemituje tydzień później – w sobotę, 14 maja, również o godzinie 20:05.

W czasie, kiedy francuska gwiazda afro-soulu występować będzie na scenie przy ul. Myśliwieckiej 3/5/7, słuchacze Trójki usłyszą rozmowę z Moniką Brodką, która przyjęła zaproszenie od Piotra Metza i spotkała się 3 maja ze słuchaczami Trójki, by opowiedzieć o swojej nowej płycie „Clashes”. Nowe wydawnictwo wokalistki ukaże się 13 maja i stanie się – przedpremierowo – w przyszłym tygodniu (9-15 maja) albumem tygodnia Programu 3. W trakcie audycji (początek w sobotę, 7 maja o godzinie 20:05) posłuchać będzie można m.in. dwóch singli promujących tę wyczekiwaną i głośno komentowaną płytę, czyli „Horses” i „Santa Muerte”.

Wreszcie w niedzielę, 8 maja, transmitowany na żywo na antenie Trójki koncert duetu Smolik & Kev Fox, który rozsławiła w ubiegłym roku płyta zatytułowana po prostu „Smolik / Kev Fox” – uhonorowana niedawno Fryderykiem 2016 za Alternatywny Album Roku.

Warto przypomnieć, że Andrzej Smolik to od wielu lat przyjaciel Trójki – w grudniu ub.r. nagrał wraz z L.U.C’em i orkiestrą Rebel Babel charytatywny singiel „Tadeusz”, który przekazany został na aukcję w ramach akcji „Święta Bez Granic 2015”. Nagranie to wylicytował za 33 333 złotych jeden z fanów Programu 3, który podzielił się tym utworem ze słuchaczami.

Transmisja koncertu Smolika i Kevina Foxa z Muzycznego Studia Polskiego Radia im. Agnieszki Osieckiej na antenie Programu 3 Polskiego Radia w niedzielę, 8 maja o godzinie 20:05.

Źródło: Polskie Radio

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *