Inauguracja 10. sezonu „Barw szczęścia” z dobrą oglądalnością

10. sezon „Barw szczęścia” – jednego z najpopularniejszych seriali TVP2 – miał udaną inaugurację. 31 sierpnia 2016 roku odnotował on blisko 3,3 mln widownię i 24% udział wśród ogółu widzów. Co więcej, serial pokonuje konkurencję nie tylko w grupie ogólnej 4+, ale także w tzw. grupie komercyjnej (16-59).

Dobre wyniki inauguracji dziesiątego sezonu „Barw szczęścia”, zdaniem publicznego nadawcy, wskazują na trafność taktycznego rozwiązania, zastosowanego w tym roku przez Telewizję Polską. Najnowszy sezon „Barw szczęścia” wystartował już 22 sierpnia, czyli o tydzień wcześniej niż większość jesiennych premier TVP. Manewr ten pozwolił Dwójce wykorzystać w pełni efekt zaskoczenia i nowości – serial systematycznie przez tydzień budował widownię w obu grupach (4+ i 16-59), co pozwoliło mu osiągnąć lepszy wynik i wygraną z konkurencją.

Dwójka w paśmie emisji „Barw szczęścia” pozostaje od 22 do 31 sierpnia liderem, wyprzedzając stację TVN, emitującą w tym czasie serial „Na Wspólnej”, o blisko 5 punktów procentowych wśród ogółu widzów.

Wynik „Barw szczęścia” z 31 sierpnia br. był wyższy od TVN („Na Wspólnej”) o 10 punktów procentowych wśród ogółu i 6 punktów procentowych w grupie komercyjnej.

Dzięki premierom „Barw szczęścia” oraz nowym odcinkom innego serialu – „Na sygnale” – nadawanym w tygodniu od 22 do 26 sierpnia (średnia widownia 1,7 mln i udział 13%) TVP2 zyskała wyraźną przewagę nad pozostałymi nadawcami jeszcze przed startem ramówki jesiennej.

Producentem serialu „Barwy szczęścia” jest firma Artrama. Serial na antenie TVP2 emitowany jest od 27 września 2007 roku.

Źródło: Telewizja Polska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *