Indywidualne Mistrzostwa Europy w ice speedwayu 2024 na żywo w Motowizji

W najbliższy weekend, 24-25 lutego, na Torze Lodowym „Błonie” w Sanoku odbędą się dwa turnieje European Individual Ice Speedway Championship, które wyłonią nowego mistrza Europy w dyscyplinie, będącej zimowym odpowiednikiem żużla. Zawody z udziałem najlepszych zawodników tej wyjątkowej rywalizacji transmitować na żywo trzeci rok z rzędu będzie Motowizja.

Sprawdź godziny transmisji Indywidualnych ME w ice speedwayu w PROGRAMIE TV

Ice speedway to sport w dużej mierze przypominający niezwykle popularny w Polsce żużel. Zawodnicy ścigają się na lodowych owalach, korzystając ze zmodyfikowanych motocykli wyposażonych w opony z kolcami. Te pozwalają utrzymać przyczepność na śliskiej nawierzchni oraz rozpędzić się do około 130 km/h.

Mistrzostwa Europy w ice speedwayu od 2020 roku regularnie odbywają się w Polsce. Obecną areną rywalizacji jest tor łyżwiarski „Błonie”, gdzie w 2008 roku po raz pierwszy odbyły się zawody European Individual Ice Speedway Championship na terenie naszego kraju. Tak samo, jak rok temu, w Sanoku zobaczymy dwa turnieje.

Tytułu mistrza Europy bronić będzie Austriak Franz Zorn. Polskę tradycyjnie reprezentować będzie Michał Knapp. W sumie w Sanoku zaprezentuje się 17 motocyklistów (16 + 1 rezerwowy).

Oba turnieje finałowe European Individual Ice Speedway Championship, które odbędą się 24 i 25 lutego, transmitować na żywo będzie Motowizja. Kanał motoryzacyjny pokazuje zawody w ice speedway’u od 2022 roku, za każdym razem spotykając się z ogromnym zainteresowaniem kibiców.

Czeka nas fenomenalny weekend w Sanoku. Ubiegłoroczne zawody były pełne emocji. Jestem przekonany, że w tym roku będzie jeszcze lepiej. Trzymamy kciuki za Michała Knappa i jesteśmy pewni, że spotkamy się wspólnie z dziesiątkami tysięcy polskich miłośników tego typu rywalizacji – mówi Krzysztof Mikulski, prezes Motowizji.

Sprawdź ofertę kanału Motowizja w PROGRAMIE TV

Transmisje z European Individual Ice Speedway Championship zaczynać się będą w sobotę (24 lutego) i niedzielę (25 lutego) o godzinie 13:40.

Źródło: Motowizja

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *