J. Janus-Konarska poprowadzi „Słownik polsko@polski”

Nauka języka polskiego z prof. Janem Miodkiem w „Słowniku polsko@polskim”, po wakacyjnej przerwie wraca do TVP Polonia z nową współprowadzącą – dr Justyną Janus-Konarską.

Justyna Janus-Konarska – nowa współprowadząca program „Słownik polsko@polski” TVP Polonia – jest doktorem nauk humanistycznych, językoznawcą i medioznawcą, a w wolnych chwilach uczy obcokrajowców języka polskiego. Jest też byłą studentką prof. Jana Miodka, z którym w cotygodniowym programie będzie zwracać uwagę na najczęstsze błędy językowe.

„Słownik polsko@polski” emitowany jest w TVP Polonia w soboty (godzina 17:00), niedziele (godzina 0:15) i wtorki (godzina 6:55). Nagrywany jest w historycznej bibliotece Uniwersytetu Wrocławskiego z udziałem publiczności i gości z zagranicy.

W najbliższych odcinkach programu widzowie dowiedzą się, co to jest dostrzegalnia przeciwpożarowa, czy spiż ma coś wspólnego ze spiżarnią oraz jakich żeli należy używać do mycia baby. Pokażemy także, jak zakończyła się akcja zbierania książek dla Polskiej Szkoły Równe Szanse w Carlow w Irlandii. A tych wszystkich, którzy chcą zadać pytanie prof. Miodkowi, zapraszamy jak zwykle na Skype’a – zachęca Dariusz Dyner, współautor programu.

„Słownik polsko@polski”

Premiera: sobota, 6 września, godzina 17:00

Źródło: Telewizja Polska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *