Jack Moore w hołdzie ojcu na scenie radiowej Jedynki

4 listopada br. w Studiu Koncertowym Polskiego Radia im. W. Szpilmana w Warszawie zagra Jack Moore. Gitarzysta, kompozytor i syn legendarnego Gary’ego Moore’a zapowiada, że podczas koncertu z cyklu „Scena Szpilmana – Jedynka Live!” zaprezentuje repertuar bliski temu, co robił jego ojciec. Artyście na scenie towarzyszyć będzie m.in. wokalista Szymon Pejski.

Jack Moore jest niespełna 32-letnim, niezwykle utalentowanym gitarzystą. Miłość do tego instrumentu zaszczepił w nim ojciec, Gary Moore – wokalista, multiinstrumentalista i wirtuoz gitary. Muzycy przez wiele lat występowali razem, grając koncerty na całym świecie. Jack Moore występował m.in. z Otisem Taylorem oraz z zespołami: Deep Purple i Thin Lizzy, z którym karierę zaczynał jego ojciec. Na co dzień współtworzy grupę Cassie Taylor, realizując jednocześnie liczne autorskie projekty muzyczne.

Jack Moore, młody, bardzo utalentowany muzyk, postanowił uczcić pamięć słynnego ojca, grając jego utwory. Oczywiście nie jest to rzecz nowa, kiedy syn przejmuje w pewien sposób schedę po słynnym ojcu, niemniej kto zagra dziś te utwory lepiej? Kto przekaże nam, słuchaczom cząstkę Gary’ego Moore’a i jego muzyki, jeśli nie syn? – mówi Marcin Kusy, wicedyrektor Programu 1 Polskiego Radia i prowadzący najbliższy koncert z cyklu „Scena Szpilmana – Jedynka Live!”. – Jack Moore nie udaje swojego ojca, wiele z tych klasycznych nagrań ma jego indywidualny sznyt. Sam zresztą tworzy zupełnie inne piosenki. Jednak gdy chwyta za gitarę i zaczyna grać Parisienne Walkways, Still Got The Blues czy Where Are You Now?, przypomina nam po prostu o tym, co budowało wielką blues rockową historię. Jestem pewien, że to będzie wieczór pełen emocji, wspaniałych melodii i pięknych piosenek, a jednocześnie razem uda nam się ocalić od zapomnienia wspaniały dorobek Gary’ego Moore’a – dodaje.

Sam artysta w rozmowie ze Zbigniewem Zeglerem w „Muzycznej Jedynce” przyznał, że inspiruje się wieloma znakomitymi muzykami. W twórczości Jacka Moore’a można usłyszeć wpływy m.in. Joe Bonamassy, z którym koncertuje. – Uważam, że pod względem klimatów bluesowych jest zdecydowanie najlepszy, chociaż moje inspiracje pochodzą w pierwszej kolejności od takich gitarzystów jak: Jimi Hendrix, Eric Clapton, B.B. King – mówił gość Programu 1 Polskiego Radia.

Jack Moore wspominał również koncerty, które zagrał razem z ojcem – Grałem z tatą kilka razy: w Holandii, Niemczech, Hiszpanii. W Anglii zagraliśmy całą trasę. Razem z zespołem rozgrzewaliśmy publiczność przed jego koncertami. Jack Moore wielokrotnie koncertował w Polsce – Pięciokrotnie grałem tu dość obszerne trasy koncertowe, zobaczyłem naprawdę spory kawałek Polski.

Transmisja na antenie Jedynki tuż po godz. 20.00 w audycji „Tu jest muzyka”. Zaproszenia na koncert do zdobycia na antenie Programu 1 Polskiego Radia.

Do tej pory w ramach cyklu kameralnych, muzycznych spotkań z artystami z całego świata „Scena Szpilmana – Jedynka Live!” wystąpili: João de Sousa, Krzysztof Ścierański, Vanesa Harbek, Alicja Majewska, Piotr Baron, Jary Oddział Zamknięty, Magdalena Lechowska oraz trio jazzowe z projektem „Chopin na strunach”.

Źródło: Polskie Radio

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *