Jaguar I-PACE eTrophy w Motowizji

W sobotę 15 grudnia rozpocznie się pierwszy w historii sezon Jaguara I-PACE eTrophy. Rywalizację w tej serii będzie można oglądać na żywo na antenie Motowizji.

Sprawdź szczegóły w programie telewizyjnym kanału Motowizja

Jaguar I-PACE eTrophy

Jaguar I-PACE eTrophy to seria towarzysząca rozgrywkom ABB Formuły E, które są obecne w Motowizji od samego początku ich istnienia. Na ulicznym torze w Rijadzie odbędzie się pierwszy w historii wyścig eTrophy.
W tym momencie potwierdzonych jest ośmiu kierowców, którzy będą startować w elektrycznych SUVach Jaguara. Wśród nich jest dwóch, których widzowie Motowizji znają ze startów w International GT Open: Caca Bueno oraz Sergio Jimenez.

Kalendarz na sezon 2018/2019

Kalendarz w sezonie 2018/2019 składa się z 11 wyścigów w 10 miastach na 5 kontynentach. Poza Arabią Saudyjską zawodnicy w eTrophy rywalizować będą chociażby na ulicach Monako, Berlina czy też Nowego Jorku, gdzie odbędą się dwa ostatnie wyścigi. Rywalizacja będzie trwała 25 minut + 1 okrążenie.

ABB Formuła E

Przed nami również start sezonu ABB Formuły E. Piąty sezon oznacza nowy bolid, nowe twarze i 13 ekscytujących wyścigów w 12 miastach, na pięciu kontynentach. Podsumowanie pierwszego startu
w kalendarzu serii już 17 grudnia oczywiście na kanale Motowizja.

Źródło: Motowizja

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *