Jakub Tarka gościem Spotkania z Reportażem Radiowym

W czwartek 20 lipca o godzinie 18:00 Studio Reportażu i Dokumentu Polskiego Radia, Program 1 oraz Filmoteka Narodowa – Instytut Audiowizualny zapraszają do Klubu Księgarza, przy Rynku Starego Miasta 22/24 w Warszawie, na kolejną odsłonę cyklu „Spotkanie z Reportażem”. Podczas wydarzenia zaprezentowany zostanie reportaż Jakuba Tarki o piosenkarzu Zbigniewie Wodeckim pt.: „W słońcu Zbyszka”.

Reportaż „W słońcu Zbyszka” to wspomnienia o zmarłym w maju piosenkarzu Zbigniewie Wodeckim i historii jego wieloletniej przyjaźni z fanem Włodzimierzem Patorskim. Czy można się zaprzyjaźnić ze swoim fanem do tego stopnia, by go regularnie odwiedzać, dzwonić do niego, zapraszać za kulisy, a nawet wspólnie zaśpiewać piosenkę? Tak, ale musi zaiskrzyć… Do wysłuchania reportażu zaprasza Studio Reportażu i Dokumentu Polskiego Radia, Program 1 Polskiego Radia oraz Filmoteka Narodowa – Instytut Audiowizualny (FINA) w czwartek 20 lipca o godzinie 18:00.

Spotkanie poprowadzi wybitna reportażystka, redaktor naczelny Studia Reportażu i Dokumentu Polskiego Radia – Irena Piłatowska. Podczas uroczystości wystąpi Łukasz Jemioła – pedagog, piosenkarz, kompozytor i autor tekstów, ceniony na międzynarodowych i ogólnopolskich festiwalach muzycznych.

Jakub Tarka – z Polskim Radiem związany jest od 1997 roku, czyli od… dziesiątego roku życia. Przez siedem lat współprowadził, a potem także redagował audycje dla dzieci i młodzieży (m.in. „RdC najmłodszym słuchaczom”, „Dobranocka”, „Pora dla juniora”) w warszawskim Radiu dla Ciebie. Do dziś wspomina ten czas jako najpiękniejszą przygodę życia. Po studiach filologicznych powrócił do zawodu dziennikarza, jako reportażysta Studia Reportażu i Dokumentu Polskiego Radia.

Źródło: Polskie Radio

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *