Jan Pawlicki nie jest już dyrektorem TVP1

Telewizja Polska stawia na własną produkcję i rozwój oferty programowej. Jan Pawlicki i Wojciech Hoflik są od dziś pełnomocnikami zarządu ds. utworzenia Agencji Kreacji Filmów i Seriali.

Wojciech Hoflik, pozostając na stanowisku szefa Agencji Produkcji Telewizyjnej i Filmowej, od dziś, tj. od 15 lipca 2016 roku, odpowiada także za uporządkowanie rynku twórców i producentów spoza TVP. W tym celu Hoflik utworzy i stanie na czele Agencji Kreacji Filmów i Seriali, która zajmie się pozyskiwaniem, selekcją i procesem produkcji najlepszych projektów zgłaszanych przez twórców spoza TVP.

Jan Pawlicki przestaje pełnić funkcję dyrektora TVP1, awansuje bowiem na pełnomocnika zarządu do spraw wewnętrznej produkcji filmowej i serialowej. Wkrótce powoła on odrębną Agencję Kreacji, biorąc na siebie odpowiedzialność za wewnętrzne projekty start-upów produkcyjnych. Pełniącym obowiązki dyrektora TVP1 jest od dziś Krzysztof Karwowski.

Awans Pawlickiego i Hoflika jest kolejnym efektem gruntownej przebudowy struktury TVP, której celem jest optymalne wykorzystanie talentów i umiejętności kadry kierowniczej Spółki.

W zeszłym tygodniu dyrektorem TVP2 został Marcin Wolski. Zastąpił na tym stanowisku Macieja Chmiela, który jest teraz odpowiedzialny za koprodukcje z BBC.

Źródło: Telewizja Polska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *