Jesień 2014 w TVP INFO

Jesienią TVP INFO zapewni swoim widzom bieżące informacje z kraju i ze świata oraz różnorodną publicystykę. Codzienny program rozpocznie „Poranek TVP INFO”, który łagodnie przejdzie w „INFO DZIEŃ”. Stały dostęp do informacji zapewniają widzom „Serwisy” nadawane co pół godziny. Pasmo popołudniowe 17:00-20:00 będzie skoordynowane z godzinami emisji „Teleexpresu”, „Wiadomości” i „Panoramy” oraz serwisów OTV TVP Regionalna. Komentarze, rozmowy i analizy dotyczące aktualnych wydarzeń widzowie znajdą w ofercie publicystycznej. Pasmo 22:00-24:00 zapewni podsumowanie dnia i zapowiedź wydarzeń dnia następnego.

„Poranek TVP INFO”
Prowadzony przez pary, z których jedna osoba prezentuje serwis, a druga jest gospodarzem porannego studia. To informacyjno-komentatorskie pasmo nadawane od poniedziałku do niedzieli w tej samej formule; w weekendy formuła jest nieznacznie lżejsza, a serwisy krótsze. Częściami składowymi programu porannego są: serwisy informacyjne, przeglądy prasy krajowej i zagranicznej, przeglądy portali internetowych, łączenia z korespondentami krajowymi i zagranicznymi, serwisy sportowe, prognozy pogody, informacje ekonomiczne, rozmowy z gośćmi.
Emisja: codziennie, godzina 6:00-11:00

„INFO DZIEŃ”
Żywa oferta informacyjna. To pasmo informacyjno-komentatorskie, nadawane od poniedziałku do piątku w tej samej formule. Pasmo o dużej elastyczności, które w razie potrzeby reaguje na bieżące wydarzenia i sytuacje nadzwyczajne. W jego skład wchodzą: serwisy informacyjne, prognoza pogody, informacje sportowe, komentarze, rozmowy z ekspertami, informacje ekonomiczne.
Emisja: poniedziałek-piątek, godzina 11:00-17:00

„Teleexpress extra”
Po zakończeniu „Teleexpressu” w TVP1 HD, w TVP INFO rozpoczyna się „Teleexpress extra”. Wiele tematów poruszonych w „Teleexpressie” znajduje w nim swoją kontynuację. Prowadzony przez prezenterów „Teleexpressu” (Macieja Orłosia, Danutę Dobrzyńską i Beatę Chmielowską-Olech), oprócz informacji, zawiera też wiele tematów lekkich, prezentowanych w sposób humorystyczny.
Emisja: codziennie, godzina 17:15

„Po przecinku”
Rozmowa Joanny Racewicz i Hanny Lis, będąca kontynuacją głównego tematu „Panoramy” (emitowanej w TVP2 HD o 18:00).
Emisja: poniedziałek-piątek, godzina 18:28

„Dziś wieczorem”
Bezpośrednio po głównym wydaniu „Wiadomości” w TVP1 HD, widzowie TVP INFO mogą oglądać rozmowę dotyczącą najważniejszego tematu dnia. Gośćmi Beaty Tadli, Piotra Kraśki lub Krzysztofa Ziemca są politycy, twórcy kultury, eksperci, sportowcy, bohaterowie aktualnych wydarzeń.
Emisja: codziennie, godzina 19:55

„Puls Polski”
Magazyn interwencyjny wykorzystujący sygnały od telewidzów. Reporterzy pochylają się nad ludzkim nieszczęściem oraz utrudniającymi codzienne życie paradoksami. Wskazują błędy w polskim prawodawstwie, bezsensowne i bezduszne przepisy oraz luki w prawie.
Emisja: codziennie, godzina 16:30
sobota-niedziela, godzina 17:30
poniedziałek, wtorek, czwartek, godzina 21:15

„To jest temat”
Program realizowany na żywo z miejsca wydarzenia, które danego dnia przykuło uwagę widzów z całego kraju. Dziennikarze są tam, gdzie toczy się prawdziwe życie.
Emisja: poniedziałek-piątek, godzina 17:30

„Twoje INFO”
Format nawiązuje do internetowej platformy kontaktu z widzami Twoje@info. Program jest interaktywny, oparty na kontakcie z widzami, z dużą dawką emocji, błyskawicznie reagujący na społeczne, konsumenckie tematy dnia. Prowadzenie: Piotr Maślak.
Emisja: poniedziałek-piątek, godzina 18:00

„Minęła dwudziesta”
Ceniony przez widzów program publicystyczny, do którego zapraszani są głównie politycy, ale również komentatorzy i eksperci, omawiający bieżące wydarzenia społeczne i polityczne, krajowe i międzynarodowe. Gospodarzami są: Karolina Lewicka, Joanna Osińska, Maciej Wąsowicz.
Emisja: codziennie oprócz piątku, godzina 20:10

„Forum”
Cotygodniowy program publicystyczny goszczący przedstawicieli głównych klubów parlamentarnych. Parlamentarzyści dyskutują na najważniejsze tematy mijającego tygodnia. Program prowadzi Marek Czyż.
Emisja: piątek, godzina 20:10

„Woronicza 17”
Autorski program Tomasza Sekielskiego, który w niedzielne przedpołudnie rozmawia z politykami przy kawie na kontrowersyjne tematy, którymi żyły media w mijającym tygodniu.
Emisja: niedziela, godzina 10:15

„Bez retuszu”
W cotygodniowym programie publicystycznym Marka Czyża gośćmi są eksperci, publicyści, politycy, bohaterowie wydarzeń i szare eminencje. W rozmowach na kontrowersyjne tematy udział bierze również aktywna publiczność oraz użytkownicy portali społecznościowych.
Emisja: niedziela, godzina 20:40

„Panorama dnia”
Prowadzony przez parę dziennikarzy TVP INFO duży serwis informacyjny podsumowujący wydarzenia mijającego dnia, zawierający komentarze, rozmowy i analizy wydarzeń.
Emisja: codziennie, godzina 21:50

„Z dnia na dzień”
To ostatnie podsumowanie dnia i zapowiedź wydarzeń dnia następnego.
Emisja: codziennie, godzina 22:55

Źródło: Telewizja Polska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *