Joanna Rawik wystąpi w Kawiarence Słodkiego Radia Retro

W niedzielę 23 czerwca w Studiu Koncertowym Polskiego Radia im. Władysława Szpilmana Warszawie wystąpi Joanna Rawik. Koncert odbędzie się w ramach cyklu muzycznych spotkań „Kawiarenki Słodkiego Radia Retro”. Spotkanie poprowadzą: Anna Will i Marcin Kusy. Transmisja wydarzenia w radiowej Jedynce po godz. 17.00.

Podczas kolejnego spotkania na pewno nie zabraknie wspomnień o Danucie Żelechowskiej oraz o Janie Zagoździe – twórcach „Słodkiego Radia Retro”. Pojawią się też anegdoty, ciekawostki i przede wszystkim znakomita polska retro muzyka. Tym razem w „Kawiarence Słodkiego Radia Retro” wystąpi Joanna Rawik – piosenkarka, aktorka, dziennikarka i autorka książek, która zaśpiewa i opowie o swojej przygodzie z muzyką.

Artystka urodziła się w Rumunii, a do Polski trafiła jako trzynastolatka, nie znając języka polskiego. Jednak już kilka lat później, kiedy była w 10. klasie stanęła do konkursu na lektorów i spikerów Polskiego Radia. Joanna Rawik jeszcze w Rumunii śpiewała i uczyła się gry na skrzypcach. Fascynacja Edith Piaf sprawiła, że wokalistka włączyła kilka utworów francuskiej diwy do swojego repertuaru. „Kocha świat”, dlatego taki tytuł nosi jej ostatnia płyta, ale kocha także radio, francuskie gwiazdy i życie. I nikt, tak jak ona nie wymawia dzisiaj „ł”.

Cykl koncertów „Słodkiego Radia Retro” Programu 1 Polskiego Radia nawiązuje do popularnej audycji emitowanej na antenie radiowej Jedynki przez blisko pół wieku oraz do spotkań w Muzycznym Studiu Polskiego Radia im. Agnieszki Osieckiej przy ul. Myśliwieckiej 3/5/7 w Warszawie, których początki sięgają czerwca 1998 roku.

Transmisja koncertu w radiowej Jedynce w najbliższą niedzielę po o godz. 17.00.

Źródło: Polskie Radio

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *