Jolanta Gadek Prezesem Zarządu Radia Białystok

Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji na posiedzeniu w dniu 10 listopada 2015 roku na wniosek rady nadzorczej podjęła uchwałę o powołaniu zarządu regionalnego rozgłośni Polskiego Radia w Białymstoku. Powołanie zarządu poprzedził trzyetapowy konkurs przeprowadzony przez radę nadzorczą spółki. Zarząd rozgłośni jest jednoosobowy.

KRRiT powołała Jolantę Gadek na stanowisko Prezesa Zarządu Radia Białystok. KRRiT wzięła pod uwagę wieloletnie doświadczenie dziennikarskie kandydatki oraz dotychczas pełnione funkcje: na stanowisku doradcy i rzecznika prasowego Wojewody Podlaskiego, a także pełnione do chwili obecnej stanowisko Dyrektora Programowego w Polskim Radio – Regionalnej Rozgłośni w Białymstoku Radio Białystok oraz prokurenta spółki. Kadencja trwa cztery lata.

Jednocześnie Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji podjęła uchwałę o odwołaniu Joanny Salachny z funkcji członka rady nadzorczej Radia Białystok, na podstawie art. 28 ust 1d ustawy rtv za działania związane ze sposobem przeprowadzenia procedur w dwóch konkursach na członków zarządu spółki.

Źródło: Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *