Jubileusz „07 zgłoś się” w TVP Seriale

„07 zgłoś się” kończy 40 lat. Premiera odbyła się w Telewizji Polskiej w 1976 roku. Z okazji jubileuszu 10 stycznia 2016 roku o godzinie 18:25 TVP Seriale wyemituje program „07 zgłoś się – tego nie pokazała kamera”.

O kulisach pracy na planie opowiedzą aktorzy – odtwórcy głównych ról: Bronisław Cieślak, Ewa Kuzyk–Florczak, Hanna Dunowska, Elżbieta Kijowska, Jerzy Rogalski, Jerzy Dziewulski, Izabela Trojanowska oraz jeden z reżyserów – Kazimierz Tarnas.

Serial był emitowany w latach 1976-1987. Powstało 21 odcinków. Głównym reżyserem, a także współautorem scenariusza był Krzysztof Szmagier. „07 zgłoś się” opowiada o pracy funkcjonariuszy Komendy Stołecznej Milicji Obywatelskiej. Głównym bohaterem jest porucznik Borewicz (w tej roli Bronisław Cieślak). Zdaniem krytyków, serial nakręcono na zamówienie władz PRL. Chodziło o ocieplenie wizerunku funkcjonariuszy MO. Tytuł produkcji nie był polską odpowiedzią na popularność filmów o agencie 007, a jedynie nawiązaniem do radiowego numeru wywoławczego dla operacyjnych jednostek Milicji Obywatelskiej. Serial „07 zgłoś się” cieszył się popularnością. Był emitowany w kilkudziesięciu krajach świata.

Źródło: Telewizja Polska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *