Jubileusz „Stawki większej niż życie” w TVP Seriale

„Stawka większa niż życie” – szpiegowski serial wszech czasów – jest z widzami już 45 lat. Premiera odbyła się w Telewizji Polskiej w październiku 1968 roku. Dzięki serialowi sławę zdobyli Stanisław Mikulski i Emil Karewicz.

„Stawka większa niż życie” powstała między marcem 1967 a październikiem 1968, po sukcesie kilkunastu widowisk Teatru Telewizji pod tym samym tytułem. Nakręcono około 30 tysięcy metrów taśmy, co odpowiada metrażowi 12 filmów fabularnych. W serialu zagrało ok. 700 aktorów. Serial był wielokrotnie emitowany w Polsce. W Czechach doczekał się nawet swojej strony internetowej. Był pokazywany na terenie b. Związku Radzieckiego, na Bałkanach, w Skandynawii, Chinach i krajach Ameryki Południowej. Łącznie „Stawkę większą niż życie” na całym świecie oglądało około miliarda widzów.

Z okazji jubileuszu, kanał TVP Seriale przypomina widzom ulubiony serial. Ostatni odcinek „Stawki większej niż życie” zostanie nadany w niedzielę 6 października o godzinie 16:50. Wcześniej o godzinie 16:35 program „Tajemnica J-23”, w którym Stanisław Mikulski i Emil Karewicz opowiedzą o kulisach powstania i fenomenie popularności najpopularniejszego polskiego serialu.

W piątek 4 października Stanisław Mikulski i Emil Karewicz będą gośćmi programu „Świat się kręci” (TVP1/HD, godzina 18:30).

Źródło: Telewizja Polska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *