Jubileusz Teresy Lipowskiej w TVP Seriale

Dla Teresy Lipowskiej – gwiazdy serialu „M jak miłość” – ten rok to rok jubileuszy. Pół wieku temu zagrała w pierwszym polskim serialu telewizyjnym „Barbara i Jan”. Ale pierwszy raz pojawiła się na ekranie – jako nastolatka – w filmie „Pierwszy start” (reż. Leonard Buczkowski) w 1950 roku.

Teresa Lipowska występowała w Teatrze Nowym i Teatrze Syrena w Warszawie. Wiele lat była związana z Kabaretem „Dudek”. Zagrała jedną z głównych ról w filmie „Rzeczpospolita babska”. Wystąpiła w serialach: „Przygody psa Cywila”, „Stawiam na Tolka Banana”, „Dyrektorzy”, „Noce i dnie”, „Polskie drogi”, „Lalka”, „Dziewczyna i chłopak”, „Rodzina Połanieckich”, „Matki, żony i kochanki” oraz w filmie „Tato”. Największą popularność Teresie Lipowskiej przyniosła rola Barbary Mostowiak w serialu Dwójki „M jak miłość” (od 2000 roku).

W 2010 roku została wyróżniona przez Zespół Artystyczny Teatru Polskiego Radia nagrodą Wielkiego Splendora.

Z okazji jubileuszu, 9 kwietnia br. TVP Seriale zaprasza na spotkanie Teresy Lipowskiej z mediami. Spotkanie odbędzie się w siedzibie TVP. W spotkaniu wezmą udział aktorzy, którzy partnerowali Teresie Lipowskiej na planie filmowym: Irena Karel („Rzeczpospolita babska”), Anna Nehrebecka („Rodzina Połanieckich”), Małgorzata Pieńkowska, Kacper Kuszewski, Witold Pyrkosz („M jak miłość”). Na żywo będzie można to zobaczyć w TVP Seriale (godziny 11:15-12:00). Relacja z jubileuszu także o godzinie 18:40 w dniu 9 kwietnia br.

Źródło: Telewizja Polska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *