Dla Teresy Lipowskiej – gwiazdy serialu “M jak miłość” – ten rok to rok jubileuszy. Pół wieku temu zagrała w pierwszym polskim serialu telewizyjnym “Barbara i Jan”. Ale pierwszy raz pojawiła się na ekranie – jako nastolatka – w filmie “Pierwszy start” (reż. Leonard Buczkowski) w 1950 roku.

Teresa Lipowska występowała w Teatrze Nowym i Teatrze Syrena w Warszawie. Wiele lat była związana z Kabaretem “Dudek”. Zagrała jedną z głównych ról w filmie “Rzeczpospolita babska”. Wystąpiła w serialach: “Przygody psa Cywila”, “Stawiam na Tolka Banana”, “Dyrektorzy”, “Noce i dnie”, “Polskie drogi”, “Lalka”, “Dziewczyna i chłopak”, “Rodzina Połanieckich”, “Matki, żony i kochanki” oraz w filmie “Tato”. Największą popularność Teresie Lipowskiej przyniosła rola Barbary Mostowiak w serialu Dwójki “M jak miłość” (od 2000 roku).

W 2010 roku została wyróżniona przez Zespół Artystyczny Teatru Polskiego Radia nagrodą Wielkiego Splendora.

Z okazji jubileuszu, 9 kwietnia br. TVP Seriale zaprasza na spotkanie Teresy Lipowskiej z mediami. Spotkanie odbędzie się w siedzibie TVP. W spotkaniu wezmą udział aktorzy, którzy partnerowali Teresie Lipowskiej na planie filmowym: Irena Karel (“Rzeczpospolita babska”), Anna Nehrebecka (“Rodzina Połanieckich”), Małgorzata Pieńkowska, Kacper Kuszewski, Witold Pyrkosz (“M jak miłość”). Na żywo będzie można to zobaczyć w TVP Seriale (godziny 11:15-12:00). Relacja z jubileuszu także o godzinie 18:40 w dniu 9 kwietnia br.

Źródło: Telewizja Polska