Judo Grand Prix w Ałmaty w FightKlubie

Nawet ośmioro polskich judoków może walczyć z rywalami z Kazachstanu w swoich pierwszych pojedynkach podczas Grand Prix w Ałmaty. Turniej zaliczany do kwalifikacji olimpijskich rozpocznie się w piątek i potrwa do niedzieli. Transmisje wyłącznie w Fightklubie codziennie o godzinie 13:00.

Sprawdź szczegóły w PROGRAMIE TV

W kategorii -52 kg obie Polki – Agata Perenc i Karolina Pieńkowska – wylosowały judoczki gospodarzy. Teoretycznie trudniejsze zadanie będzie miała pierwsza z nich, która spotka się z Lenariyą Mingazovą, siódmą zawodniczką ostatnich Mistrzostw Azji. Na przeciwników z Kazachstanu trafili także m.in. Łukasz Błach (-81 kg) i brązowy medalista tegorocznych Mistrzostw Europy Piotr Kuczera (-90 kg). Będą walczyć na tatami z Yernazarem Khamzinem i Timurem Zharassovem.

W kilku innych przypadkach Kazachowie są potencjalnymi rywalami Biało-Czerwonych. Łącznie może dojść aż do ośmiu potyczek polsko-kazachskich. Wymagających przeciwników mają Polacy w wadze do 66 kg – Paweł Zagrodnik spotka się w 1/32 finału z zajmującym 37. miejsce w rankingu światowym Belgiem Jasperem Lefevere, a Aleksander Beta zacznie występy od 1/16 finału. Spotka z 28. Chińczykiem Ma Duanbin, który w poprzednim roku zajął drugie miejsce w Grand Prix w Taszkiencie.

Do zawodów w Ałmaty zgłosiło się łącznie 399 zawodniczek i zawodników z 84 krajów, w tym 14 Biało-Czerwonych. Dla większości Polaków to ostatnia szansa zdobycia punktów do rankingu olimpijskiego. Za pierwszą pozycję w Kazachstanie otrzymuje się 300 punktów, za drugą – 180 pkt, a za trzecią – 120 pkt. Dla najlepszych będą też nagrody finansowe w wysokości 3, 2 i 1 tys. dolarów.

Kwalifikacje olimpijskie zakończy Masters w Meksyku w dniach 27-29 maja. Turniej pokaże na żywo FightKlub. Z Polaków zgłoszeni są Daria Pogorzelec (-78kg) i Maciej Sarnacki (+100kg).

Źródło: Media Production

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *