K. Lewicka zawieszona, sprawę zbada Komisja Etyki TVP

Telewizja Polska poinformowała, że prezes TVP, Janusz Daszczyński, w porozumieniu z kolegium programowym skierował sprawę zawieszonej wczoraj wieczorem dziennikarki Karoliny Lewickiej do rozpatrzenia przez Komisję Etyki TVP. Komisja Etyki zajmie stanowisko bez zbędnej zwłoki. Do tego czasu Karolina Lewicka pozostanie zawieszona jako prowadząca program „Minęła dwudziesta”. Pozostałe aktywności zawodowe Karolina Lewicka będzie realizować jak dotychczas.

Karolina Lewicka została zawieszona przez prezesa Janusza Daszczyńskiego wczoraj wieczorem, po emisji programu „Minęła dwudziesta”, którego gościem był Wicepremier, Minister Kultury, Piotr Gliński. W opinii prezesa „Sposób prowadzenia programu odbiegał od standardów, które obowiązują w TVP”.

Jednocześnie Zespół TVP Info wystosował list otwarty do Wicepremiera, Ministra Kultury Piotra Glińskiego, w którym protestuje przeciwko wypowiedzianym na antenie słowom: „To jest program propagandowy, tak jak wasza stacja uprawia propagandę i manipulację od kilku lat. I to się zmieni. Ponieważ tak Telewizja Publiczna funkcjonować nie powinna”.

Pod listem, oprócz przedstawicieli Zespołu TVP Info z Tomaszem Sygutem, szefem TVP Info, podpisał się prezes Janusz Daszczyński.

Treść otwartego listu Zespołu TVP INFO:

„Szanowny Panie Wicepremierze!

My, dziennikarze TVP Info stanowczo protestujemy przeciwko słowom, których użył Pan dzisiaj w programie „Minęła 20”. W sposób następujący mówił Pan o naszej stacji i programie, którego był Pan gościem:

„To jest program propagandowy, tak jak wasza stacja uprawia propagandę i manipulację od kilku lat. I to się zmieni. Ponieważ tak Telewizja Publiczna funkcjonować nie powinna”.

Pańskie słowa obrażają nas, naszą antenę i Telewizję Polską. Uważamy, że określenia, których Pan użył są niesprawiedliwe. Czujemy się Pańskimi słowami dotknięci. Nie życzymy sobie, by ani Pan, ani ktokolwiek inny, posiadający lub nieposiadający władzę, tak mówił o nas lub innych dziennikarzach.

Żądamy przeprosin wypowiedzianych tak, jak powyższe obraźliwe słowa, na naszej antenie.

Członkowie zespołu TVP Info”

Źródło: Telewizja Polska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *