Kai Finke mianowany na stanowisko Chief Content Officera w SkyShowtime

Monty Sarhan, CEO SkyShowtime, ogłosił dziś, że Kai Finke, poprzednio manager wysokiego szczebla w serwisie Netflix w regionie EMEA, dołączył do SkyShowtime jako Chief Content Officer.

Finke pracować będzie w amsterdamskim biurze SkyShowtime i podlegać będzie bezpośrednio Sarhanowi. W nowej roli Finke poprowadzi zespół programowy i będzie nadzorował dynamicznie rozwijający się obszar związany w dużej mierze z produkcjami oryginalnymi SkyShowtime.

Kai Finke odpowiedzialny będzie za strategię programową, nadzorowanie najwyższej jakości oferty rozrywkowej, merchandising i planowanie, a także za produkcje oryginalne i zakupy SkyShowtime.

Jon Farrar zdecydował się opuścić SkyShowtime w nadchodzących miesiącach.

Finke przechodzi do SkyShowtime z Netflixa, gdzie był jednym z członków zespołu w regionie EMEA i obejmował stanowisko Director of Content na wielu rynkach europejskich. Przez ponad dwadzieścia lat zajmował się produkcją, dystrybucją międzynarodową i zakupami, w tym dla monachijskiego dystrybutora Telepool i Vodafone.

Ma silne relacje z wiodącymi twórcami, producentami, dystrybutorami i programami telewizyjnymi w całej Europie oraz udokumentowane doświadczenie we wprowadzaniu rozrywki zarówno w językach lokalnych na rynkach SkyShowtime, a także dla globalnej publiczności.

W tym roku serwis SkyShowtime udostępni dziesięć seriali oryginalnych, m.in. Bosé, Codename: Annika, Fleeting Lies, Poker Face, The Invisible Ladies, The Winner i Warszawianka. Kai Finke będzie głównie skupiał się na pozyskiwaniu i rozwijaniu nowych, interesujących dla lokalnych subskrybentów projektów na wszystkich rynkach SkyShowtime. Będzie także w bliskiej współpracy z udziałowcami SkyShowtime oraz kadrą zarządzającą, planując pozyskiwanie, angażowanie i utrzymywanie subskrybentów.

Kai jest sprawdzonym dyrektorem programowym, który łączy silną kreatywną wrażliwość z przenikliwością biznesową. Ponieważ kontynuujemy ekspansję w kierunku produkcji oryginalnych, zakres jego szerokiego doświadczenia – wraz ze znajomością naszych rynków – sprawiają, że jest idealną osobą do kierowania naszym zespołem programowym w kolejnym rozdziale naszego rozwoju – skomentował Sarhan.

Ambitne działania SkyShowtime związane z produkcjami oryginalnymi, a także seriale i filmy od Paramount i NBCUniversal dostępne na wyłączność, sprawiają, że serwis ten jest niezwykle atrakcyjny zarówno dla widzów, jak i branży kreatywnej w całej Europie. Jestem ogromnie podekscytowany możliwością bycia częścią zespołu SkyShowtime, który wprowadza tę niesamowitą ofertę rozrywkową na ponad 20 rynków – powiedział Kai Finke.

Źródło: SkyShowtime

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *