Kanał TVP na YouTube z ponad 145 mln odsłon

Oficjalny kanał Telewizji Polski w serwisie YouTube okazał się bezkonkurencyjny wśród innych stacji telewizyjnych. Jak wynika z najnowszego badania Youtube Trends, w maju TVP plasowała się w czołówkach także innych zestawień kanałów polskojęzycznych.

Według raportu przygotowanego przez firmę Sotrender TVP zajmuje wysoką pozycję w rankingu odsłon wideo na jednego subskrybenta. W zestawieniach stacji telewizyjnych treści Telewizji Polskiej są też najczęściej oglądane, komentowane i lubiane.

W maju największą popularnością na kanale TVP (www.youtube.com/itvp) cieszył się występ kabaretu Ani Mru Mru z programu „Dzięki Bogu już weekend” pt. „Zarost tu i tam”. Klip nie tylko zdystansował konkurencję wśród innych stacji telewizyjnych – z liczbą ponad trzech milionów odsłon zajął drugie miejsce na podium wśród wszystkich polskich wideo na Youtube.

Zespół redakcji interaktywnej Ośrodka iTVP HD odpowiedzialny za naszą obecność na YouTube doskonale wykorzystuje wszystkie dostępne narzędzia oferowane przez ten serwis – mówi o sukcesie TVP dyrektor Ośrodka iTVP HD, Marcin Oziewicz. – Stąd, między innymi, doskonała relacja liczby odsłon do liczby subskrybentów. Internauci po wejściu na nasz kanał znajdują nie tylko jeden poszukiwany przez siebie klip, ale także dużo innych równie atrakcyjnych treści. Nie pozwalamy im od nas uciec.

Sukces głównego kanału to nie wszystko – dodaje Marcin Ordon, który w Ośrodku iTVP HD odpowiada za działania TVP w serwisie Youtube. – Już od ponad trzech lat z powodzeniem zarządzamy także oficjalnym kanałem programu „The Voice of Poland”. 146 milionów odsłon to doskonały dowód, że show TVP2 ma drugie, nie mniej efektowne, życie w sieci. Nie zapominamy też o najmłodszych internautach. Nasz kanał dziecięcy również jest w czołówce rankingu stacji telewizyjnych.

To właśnie dobra komunikacja na linii Ośrodek iTVP HD – Sotrender przyczyniła się do faktu, że działania Telewizji Polskiej zostały uwzględnione już w drugiej edycji raportu YouTube Trends. W ten sposób także przyszłe zestawienia będą uwzględniały tak ważnego gracza polskiego YouTube’a jakim jest TVP.

Oficjalny kanał Telewizji Polskiej na Youtube (www.youtube.com/itvp) odnotował od początku istnienia ponad 145 milionów odsłon i ma ponad 80 tysięcy subskrybentów. Odpowiedzialna za niego redakcja interaktywna Ośrodka iTVP HD zajmuje się nie tylko skuteczną promocją treści Telewizji Polskiej, ale też z sukcesami oczyszcza serwis Youtube z nielegalnie opublikowanych materiałów wideo.

Źródło: Telewizja Polska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *