Kanały Telewizji Puls osiągnęły w maju ponad 4% udziały w rynku

Maj był najlepszym miesiącem w historii Telewizji Puls. Po raz pierwszy łączne udziały rynkowe obydwu kanałów przekroczyły 4% SHR w grupie komercyjnej. TV Puls w maju zanotował imponujący wzrost udziału w rynku telewizyjnym rok do roku, który w grupie komercyjnej wyniósł ponad 54%. W minionym miesiącu kanał miał 3,22% SHR w tej grupie widzów. Warto przypomnieć, że TV Puls zanotował rekordowo wysoki udział w rynku w długi weekend majowy (1-5 maja) -€“ wyniósł on 4,34% SHR w grupie komercyjnej, co oznacza wzrost o prawie 110 proc. w porównaniu z majówką 2012.

Maj był najlepszym miesiącem od startu stacji PULS 2. W minionym miesiącu kanał miał udział w rynku telewizyjnym na poziomie 0,87% SHR w grupie komercyjnej (16-49), co dało mu 18. pozycję w Polsce. W grupie wiekowej 4+ PULS 2 również pobił swój rekord osiągając 0,98% SHR. Należy pamiętać o tym, że kanał nie jest jeszcze obecny w ofercie platform satelitarnych i nadaje tylko 18 godzin na dobę, więc jego obecny potencjał jest jeszcze wyższy.

Jesteśmy zadowoleni, że coraz więcej widzów ogląda nasze programy. To dla nas dowód na to, że inwestycje programowe są słuszne. Cieszymy się, że już za kilka tygodni kanały TV Puls i PULS 2 będą dostępne w każdym polskim domu -€“ mówi Dariusz Dąbski, prezes Telewizji Puls Sp. z o.o.

W rynku DVB-T w maju TV Puls i PULS 2 miały odpowiednio 6,88% SHR i 3,94% SHR w grupie komercyjnej. Dało to kanałom wysokie 5. i 8. miejsca w kraju.

Źródło: Telewizja Puls

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *