Karolina Malinowska poprowadzi nowy program w TVP ABC

„Na kłopoty… ABC” to poradnikowa seria dla rodziców dzieci w różnym wieku. Prowadząca program Karolina Malinowska – mama trzech synów, była modelka, obecnie blogerka i dziennikarka, razem z ekspertami będzie poruszać tematy związane z wychowaniem.

Każdy rodzic codziennie boryka się z tysiącem pytań jakie przynosi macierzyństwo i wychowanie dzieci. Na te pytania odpowiadać będą eksperci zaproszeni do programu przez Karolinę Malinowską. W każdym odcinku przedstawiona będzie historia rodziny, która zmaga się z problemami natury zdrowotnej lub wychowawczej. Stałym elementem programu będzie promowanie aktywnego stylu życia, który ma istotny wpływ nie tylko na rozwój fizyczny, ale również intelektualny, emocjonalny oraz społeczny. Prowadząca zaproponuje różnorodne formy aktywności ruchowej – proste ćwiczenia, które można wykonywać w domu oraz zabawy w plenerze. Będzie popularyzować aktywne i kreatywne formy spędzania czasu z dzieckiem, jako alternatywę dla siedzenia przed monitorem komputera lub zabawy z użyciem innych elektronicznych gadżetów.

W pierwszym odcinku nowej serii Karolina Malinowska będzie rozmawiać z rodzicami i lekarzami m.in. o szczepieniach. Spór o szczepienia trwa już długo, a co roku w Polsce przybywa 3 tysiące nieszczepionych dzieci. Widzowie dowiedzą się jakie argumenty podają te osoby, które rezygnują ze szczepionek i te, które je popierają.

W drugim odcinku „Na kłopoty… ABC” (15 maja, godzina 21:50) Karolina Malinowska porozmawia o suplementach diety oraz o agresji u dzieci. Suplementy barwne i smaczne – uwodzą dzieci i rodziców – z badań wynika, że pochłaniamy ich coraz więcej. Czy robimy dobrze? Jak to jest z tym zdrowiem w pigułce?

Rodzice uważają, że wydając na nie pieniądze, dbają o zdrową dietę swoich dzieci. Tymczasem syntetyczne witaminy i mikroelementy to zdaniem ekspertów strata pieniędzy. Ich nadużywanie może być wręcz szkodliwe. O suplementach Karolina Malinowska porozmawia z lekarzami i dietetykami – m.in. prof. Małgorzatą Kozłowską – Wojciechowską.

W programie Karolina Malinowska zapyta także psychologa i socjologa, o to skąd się bierze agresja wśród dzieci – czy mają ją zapisaną w genach, czy jest skutkiem błędów wychowawczych, a może czynników środowiskowych.

„Na kłopoty… ABC”

Premiera: czwartek, 8 maja, godzina 21:50
Emisja: czwartek, godzina 21:50

Źródło: Telewizja Polska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *