„Kawa czy herbata?” ma już 20 lat

„Kawa czy herbata?” towarzyszy widzom TVP1 od 20 lat i jest pierwszym programem śniadaniowym wprowadzonym na polski rynek telewizyjny. Program emitowany jest od poniedziałku do piątku w godzinach 6:00-8:15. Po wakacjach „Kawa czy herbata?” powraca w nowej formule, w nowym studiu i ze stałymi ekspertami współpracującymi z programem.

Jubileuszowe wydania programu „Kawa czy herbata?” pojawiają się na antenie Jedynki już od końca sierpnia. W programach goszczą dawni prowadzący i twórcy oraz gwiazdy, które w „Kawie czy herbacie?” po raz pierwszy promowały swoje role, książki czy płyty. Życzenia w programie składali już Wojciech Mann, Maciej Orłoś, Krystyna Janda i Andrzej Piaseczny.

Powakacyjne wydania programu zyskały nową wizualizację. Projekt Marcina Zawistowskiego to scenografia w spokojnych barwach, estetyką nawiązująca do obowiązujących trendów w dziedzinie projektowania wnętrz, domowa i ciepła.

„Kawa czy herbata?” ma od września charakter bardziej publicystyczny, jest w nim więcej tematów o charakterze społecznym. Nie zabraknie także lifestyle, poradnictwa czy kultury. W okolicach godzina 8:00 omawiane będą kontrowersyjne tematy społeczne. Z kolei program „Polityka przy kawie”, nadawany dotąd o 8:10, stanie się modułem programu, który będzie emitowany o godzinie 7:40. Moduł ma osobnych prowadzących – Małgorzatę Serafin i Justynę Dobrosz-Oracz.

Kluczem do sukcesu telewizji śniadaniowej są jego gospodarze: inteligentni, błyskotliwi, wiarygodni i charakterystyczni. W nowym sezonie „Kawę czy herbatę” poprowadzą 3 pary: Agata Konarska i Artur Orzech, Paulina Chylewska i Grzegorz Miśtal oraz Klaudia Carlos i Paweł Pochwała.

Poza prowadzącymi w programie goszczą także stali eksperci, gospodarze kącików tematycznych:
Monika Kinal – moda
Kalina Ben Sira – uroda
Marek Zuber – ekonomia
Bartosz Głowacki – zdrowie
Tomasz Raczek – film
Roman Rogowiecki – muzyka
Aleksander Rogoziński – showbiznes
Katarzyna Stoparczyk – dzieci i rodzina

Głównym reżyserem „Kawy czy herbaty” jest Andrzej Dźwierżyński, producentem z ramienia Agencji Produkcji Telewizyjnych – Wojciech Kasprzyk. Redaktorem prowadzącym programu „Kawa czy herbata” jest Agnieszka Prokopowicz.

Źródło: Telewizja Polska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *