Kino Polska z ofertą na czas Euro 2016

Przypomnienie niegdysiejszych sukcesów i filmy motywujące naszą reprezentację: z okazji Euro 2016 Kino Polska włącza się w czerwcu 2016 roku do ogólnopolskiego kibicowania.

Sprawdź szczegóły w PROGRAMIE TV

W czwartek, 16 czerwca, tuż przed meczem Polska-Niemcy, Kino Polska pokaże w całości zwycięskie spotkanie Polska – Krzyżacy pod Grunwaldem – czyli „Krzyżaków” (czwartek, 16 czerwca, godzina 16:35) Aleksandra Forda. Dyscyplina co prawda inna, ale emocje niemal równie silne. Szkocki trener Craig Brown przed meczem z Anglią pokazał kiedyś swoim chłopakom „Braveheart” z Melem Gibsonem – oby Lewandowskiego i jego kolegów zainspirowały wyczyny Zbyszka z Bogdańca.

Jak wchodziło się na mecze bez biletów? Jak brzmiał „wulkan Stadionu Śląskiego” podczas legendarnego meczu z ZSRR w 1957 roku? Skąd wzięło się szaleństwo na punkcie „orłów Górskiego”? O tym wszystkim, i o wielu innych piłkarskich smaczkach, opowiadają w dwuczęściowych „Kronikach futbolowych” (cały czerwiec, m.in. czwartek, 16 czerwca, godzina 15:20) najwięksi gawędziarze tego sportu: trenerzy Andrzej Strejlau i Antoni Piechniczek, dziennikarze Stefan Szczepłek, Tomasz Smokowski, Tomasz Wołek i Marian Kmita oraz reżyser Janusz Zaorski. Panowie będą komentować najciekawsze futbolowe fragmenty Polskich Kronik Filmowych, widzowie na własne oczy zobaczą więc słynne gole Cieślika i Lubańskiego czy niewiarygodne obrony Tomaszewskiego.

Źródło: Kino Polska TV

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *