Kino Polska TV chce nabyć do 100% akcji Stopklatki

Zarząd Kino Polska TV SA podjął decyzję o nabyciu do 100% akcji mniejszościowych akcjonariuszy Stopklatka SA, której Kino Polska TV SA jest głównym udziałowcem. Wykupowi podlegać będzie 2,24% akcji Stopklatki. Celem jest wycofanie akcji tej spółki z notowań na rynku NewConnect. Rada Nadzorcza Kino Polska TV SA zatwierdziła opisaną wyżej transakcję.

Sprawdź ofertę kanału Stopklatka TV w PROGRAMIE TV

W ubiegłym roku zwiększyliśmy nasz udział w Stopklatce do blisko 98%. Zgoda naszej Rady Nadzorczej otwiera teraz drogę do wycofania akcji Stopklatki z notowań na NewConnect. Utrzymywanie Stopklatki na giełdzie nie ma już uzasadnienia, płynność akcji tej spółki jest niska, a jej potrzeby finansowe związane np. z inwestycjami nie wymagają obecności na rynku publicznym. Możemy zaspokajać je w ramach Grupy Kapitałowej Kino Polska TV. Szczegóły dotyczące wykupu ogłosimy niebawem – powiedział Bogusław Kisielewski, prezes Kino Polska TV SA.

Przedmiotem transakcji będzie 250 476 akcji stanowiących 2,24% w kapitale zakładowym Stopklatki. Kino Polska ma obecnie 97,76% udziałów Spółki.

W II kwartale 2018 r. spółka Kino Polska TV kupiła od Agory 41% akcji Stopklatki za 32,2 mln zł, zwiększając udział w akcjonariacie tej spółki do 82,6%. Następnie zwiększyła zaangażowanie o kolejne 5,8% akcji do 97,8% w kapitale zakładowym Stopklatki.

Źródło: Kino Polska TV

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *