Koncert duetu Bolewski & Tubis w radiowej Trójce

W niedzielę, 18 grudnia, o godz. 19.05 w Muzycznym Studiu Polskiego Radia im. Agnieszki Osieckiej odbędzie się koncert duetu Bolewski & Tubis, podczas którego będzie można usłyszeć piosenki Grzegorza Ciechowskiego. Muzycy zaprezentują swój projekt „Obywatel Jazz”, który umacnia pamięć o nieodżałowanym liderze zespołu Republika i z którym koncertują po Polsce od 2021 roku. Transmisja koncertu na antenie Programu 3 Polskiego Radia, a także – w formie streamingu – na Facebooku i kanale YouTube stacji oraz na stronie trojka.polskieradio.pl. Wydarzenie z udziałem publiczności – zaproszenia można zdobyć, słuchając Trójki.

Bolewski & Tubis to wyjątkowy i oryginalny duet – Radosław Bolewski odpowiada za wokal i perkusję, a Maciej Tubis gra na fortepianie i obsługuje syntezator basowy. Bolewski i Tubis regularnie grają razem od 2017 roku. Jednak już wcześniej ich drogi niejednokrotnie się krzyżowały – obaj są absolwentami łódzkiej Akademii Muzycznej. Ich muzyka określana jest jako wysmakowany balans między jazzem, a muzyką pop – ale w odważnej, bo improwizowanej odsłonie. Muzycy mają na swoim koncie doskonale przyjęty projekt „Obywatel Jazz”, który poświęcony jest twórczości Grzegorza Ciechowskiego – charyzmatycznego wokalisty, tekściarza i kompozytora, lidera legendarnego zespołu Republika (w latach 1981-2001) również z powodzeniem nagrywającego i występującego solo (jako Obywatel G.C.).

Duet Bolewski & Tubis wydał także dwie autorskie płyty: „Lunatyk” (2018) i „Bez końca” (2020), które zostały bardzo dobrze przyjęte przez publiczność i krytyków muzycznych. W 2018 r. Artyści otrzymali nagrodę w kategorii „Zespół Roku” w plebiscycie Plastry Kultury, a klip do utworu „Rozproszenie” znalazł się w finałowej piątce ubiegłorocznej edycji konkursu Video Music Awards w kategorii „Debiut”.

Źródło: Polskie Radio

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *