Koncert grupy No Limits w radiowej Trójce

Jedna z najciekawszych polskich grup lat 90. wiosną br. przypomniała o sobie reedycją debiutanckiej płyty „No Movie Soundtrack”. W najbliższą niedzielę 27 września No Limits zagrają piosenki z tego albumu w Muzycznym Studiu Polskiego Radia im. Agnieszki Osieckiej. Transmisja wydarzenia na antenie radiowej Trójki, a streaming wideo na stronie i Facebooku stacji oraz na kanale YouTube Polskiego Radia. Początek koncertu o godz. 19.05.

No Limits to styl życia. To kolorowe szaleństwo, które mogło powstać tylko w Trójmieście. Debiutancki album zespołu „No Movie Soundtrack” z 1991 powrócił wiosną 2020 roku w zremasterowanej i poszerzonej formie, niemal trzy dekady po premierze – zarówno na CD i płycie winylowej oraz (w wersji cyfrowej) w serwisach streamingowych.

Album ten został nagrany w 1990 roku, a ukazał się rok później i – zgodnie z nazwą zespołu – bez najmniejszych ograniczeń łączył wiele inspiracji i stylistyk w jedną, spójną całość. Grupa była wówczas prawdziwym ewenementem polskiej sceny muzycznej: ten radosny, wielowymiarowy i liczący w porywach do jedenastu osób muzyczny kolektyw grał wówczas jak nikt inny w Polsce i prezentował światowy poziom. Potwierdził to ich debiutancki album, którym No Limits przywołali z jednej strony ówczesne nowinki acid-jazzowe i funkowe zza Oceanu (Prince, Miles Davis), z drugiej nawiązali do brytyjskiej fali jazz-soul revival lat 80. (Sade, Everything But the Girl, Style Council, Basia, Matt Bianco).

Z okazji 30. rocznicy powstania płyty zespół postanowił powrócić raz jeszcze na scenę. 27 września No Limits pojawią się w Muzycznym Studiu im. Agnieszki Osieckiej w radiowej Trójce w szerokim, ośmioosobowym składzie.

Początek koncertu (bez udziału publiczności) i transmisji na antenie Trójki w niedzielę 27 września od godz. 19.05. Streaming wideo na stronie i Facebooku stacji oraz kanale YouTube Polskiego Radia.

Źródło: Polskie Radio

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *