Koncert kwartetu W. Pulcyna w radiowej Dwójce

Program Drugi Polskiego Radia zaprasza na prawdziwą ucztę wszystkich fanów jazzu, a szczególnie miłośników jazzowego kontrabasu. Bohaterem kolejnego odcinka w ramach koncertowego pasma „Jazz.PL” będzie kwartet Wojciecha Pulcyna. Początek spotkania z muzyką jazzową w najbliższy piątek 12 lutego o godz. 18.00. Transmisja na antenie Dwójki oraz – w formie streamingu wideo – na stronie internetowej, Facebooku stacji, a także na kanale YouTube Polskiego Radia.

Zespół Wojciecha Pulcyna zaprezentuje program z płyty „Tribute to Charlie Haden”. To będzie dźwiękowa podróż inspirowana twórczością jednego z najwybitniejszych basistów w historii jazzu. Lider przywoła kompozycje swojego mistrza wnosząc do nich własną wrażliwość i nowe aranżacje, a towarzyszyć mu będą: Mateusz Śliwa (saksofon tenorowy), Kuba Stankiewicz (fortepian) i Sebastian Frankiewicz (perkusja). – Charlie Haden grał melodie, które są najbliższe mojemu sercu – mówi Wojciech Pulcyn – oczywiście nie ma sensu go naśladować, ja rozwijam własną ścieżkę, ale inspiracje jego twórczością pozostały. Repertuar naszego koncertu będzie odzwierciedlał muzyczną drogę Hadena; od free jazzu i jego współpracy z Ornettem Colemanem, przez grę w zespołach Liberation Music Orchestra, czy Quartet West, po ostatnie nagrania dokonane z rodziną, zahaczające o muzykę country – dodaje lider kwartetu.

Premiera koncertu zespołu już w piątek 12 lutego o godzinie 18.00 w Programie 2 Polskiego Radia w audycji „Jazz.PL”, a także na stronie internetowej, Facebooku stacji i na kanale YouTube Polskiego Radia. – Mam wrażenie, że Wojciech Pulcyn podchodzi do twórczości Charliego Hadena z ogromnym szacunkiem, a nawet pietyzmem. Z drugiej strony bez zbędnych kompleksów traktuje kompozycje mistrza jak swoje, nadając im autorski charakter. Dlatego spodziewam się, że koncert z programem 'Tribute to Charlie Haden’ będzie bardzo osobistą wypowiedzią polskiego kontrabasisty – mówi Roch Siciński prowadzący piątkowy koncert.

W najbliższych tygodniach Piotr Metz, Roch Siciński i Andrzej Zieliński będą kontynuować cykl jazzowych koncertów w murach Polskiego Radia, a także będą prezentować wybrane rejestracje z sali kameralnej NOSPR. Przed Słuchaczami m.in. koncerty tria Marcina Maseckiego, czy zespołów Kuba Banaszek Quartet i Kuba Więcek Trio.

Źródło: Polskie Radio

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *