Koncert Maty w CANAL+ online

Koncert jednego z najpopularniejszych muzyków młodego pokolenia, rekordzisty Polski w liczbie odtworzeń jednego utworu na platformie Spotify, zdobywcy dwóch Fryderyków – Maty, będzie miał swoją premierę w serwisie CANAL+ online. Autor tekstów, które zna każdy przedstawiciel młodego pokolenia, a które za młodymi powtarzają też dorośli, wystąpił na Lotnisku Bemowo przed rekordową publicznością. Już 9 października na platformie pojawi się nie tylko zapis całego wydarzenia, ale również materiały dodatkowe.

Październikowy występ Maty na warszawskim Lotnisku Bemowo przeszedł do historii jako największe pod względem frekwencji wydarzenie w historii polskiego hip-hopu. Premierowy koncert był jedynym ze specjalną oprawą i spektakularnymi efektami specjalnymi, podczas którego uczestnicy usłyszeli na żywo utwory z drugiego solowego albumu Michała – “Młodego Matczaka”.

Mając dopiero 21 lat, Mata stał się już muzykiem kultowym. Jego utwór „Patointeligencja” był szeroko komentowany, nie tylko przez środowisko muzyczne, a debiutancki album artysty „100 dni do matury” uzyskał status poczwórnej platynowej płyty. Wszystkie single promujące album „Młody Matczak” okazały się numerem jeden w Polsce na wszystkich platformach streamingowych. Rekordowa przedsprzedaż przełożyła się na podwójnie platynowe wyróżnienie jeszcze przed premierą krążka. Sam artysta, jako pierwszy polskojęzyczny twórca w historii, trafił ze swoim utworem „Kiss cam (podryw roku)” na globalną listę Global 200 Excl. US magazynu Billboard. We wrześniu jako pierwszy żyjący polski artysta przebił barierę 2 milionów słuchaczy na platformie Spotify.

Źródło: CANAL+

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *