Koncert promujący najnowszą płytę Dariusza Kozakiewicza w Trójce

W najbliższą niedzielę, 12 lutego w Muzycznym Studiu im. Agnieszki Osieckiej odbędzie się koncert znakomitego gitarzysty Dariusza Kozakiewicza. To wydarzenie promujące nowe winylowe wydawnictwo Agencji Muzycznej Polskiego Radia. Transmisja na antenie Trójki, a także – w formie streamingu wideo – na Facebooku i kanale YouTube stacji oraz stronie trojka.polskieradio.pl. Koncert odbędzie się z udziałem publiczności. Początek o godz. 19.05. Zaproszenia można zdobyć, słuchając Trójki.

Dariusz Kozakiewicz – znakomity kompozytor, gitarzysta i wokalista – urodził się 30 grudnia 1951 roku w Warszawie. Swoją muzyczną przygodę rozpoczął w zespole Fatum, a następnie grał w grupach Pięciu oraz Breakout, z którym w 1971 roku nagrał album „Blues”. Z zespołu odszedł w 1972 roku, został gitarzystą hardrockowego Testu, dla którego również komponował. Jest jednak najbardziej znany jako gitarzysta grupy Perfect. W 2020 roku – po rozpadzie Perfectu – rozpoczął swój autorski projekt – Darek Kozakiewicz Live, z którym koncertuje do dziś.

Pod koniec 2021 roku Dariusz Kozakiewicz świętował jubileusz 50-lecia swojej pracy artystycznej. Podsumowaniem tego wydarzenia był, wydany wówczas przez Agencję Muzyczną Polskiego Radia, dwupłytowy album CD, zatytułowany „Krokodyl”. Wkrótce pojawiła się idea wydania wyjątkowej płyty winylowej, która była oczywistą konsekwencją sukcesu dwupłytowego CD. Na winylu znajduje się dziewięć utworów (Strona A – Kozakiewicz kompozytor, strona B – Kozakiewicz gitarzysta) oraz nowa wersja nagranej ponownie piosenki „Płyń pod prąd”, skomponowanej przez Kozakiewicza dla zespołu Test w 1974 roku. W nowej odsłonie utworu, oprócz towarzyszących Kozakiewiczowi od lat basisty Tomasza Płonki i perkusisty Sławka Puchały, pojawiła się także wokalistka Justyna Panfilewicz. W takim składzie wystąpią w Trójce.

Źródło: Polskie Radio

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *