Koncert w Trójce: alternatywny rock grupy Cold Meat Party na żywo i online

Program 3 Polskiego Radia zaprasza na kolejny premierowy koncert transmitowany z Muzycznego Studia im. Agnieszki Osieckiej. W niedzielę 10 października zagra tu instrumentalna grupa Cold Meat Party, której występu będzie można posłuchać na antenie Trójki, a także zobaczyć – w formie streamingu wideo – na Facebooku stacji, stronie www.trojka.polskieradio.pl i kanale YouTube Polskiego Radia. Koncert odbędzie się z udziałem publiczności – z zachowaniem reżimu sanitarnego. Zaproszenia można zdobyć słuchając Trójki.

W muzyce interesują nas emocje, których szukamy zarówno jako odbiorcy, jak i twórcy. O ile jako słuchacze pochłaniamy szerokie spektrum emocji i uczuć przekazywanych przez innych artystów, to w Cold Meat Party staramy się, by nasze utwory były energetyczne, niosły pozytywną dawkę energii. Przy robieniu naszej muzyki z założenia odrzucamy smutne czy melancholijne dźwięki – mówi basista Marcin Orłowski.

Grupa pochodzi z Warszawy i – jak piszą jej muzycy – powstała „z tęsknoty i miłości do niezależnych brzmień lat 90. i takich legend alternatywnego rocka, jak: Fugazi, Victims Family, The Jesus Lizard, Nomeansno, Assassins of God”. Cold Meat Party ma na koncie koncerty m.in. z amerykańską grupą Algiers, brytyjską formacją Life oraz weteranami rodzimej sceny punkowej, takimi jak Armia czy Moskwa. Mogą się również pochwalić utworem „Mirrors” – nagranym z gościnnym udziałem wokalisty Wita Dzikiego, znanego m.in. z zespołu Funky Trip Foundation.

Podczas koncertów fanom obiecują „hardcore’ową ekspresję, punkowe tempo, noise’owe gitary z mocnym basem, funkowym drivem, melodią i odrobiną elektronicznych dźwięków”. Tak będzie również w Trójce, gdzie planują zagrać utwory, które swoimi aranżami wpisują się w klasyczny układ piosenki. Nie zabraknie również kompozycji trochę bardziej skomplikowanych, o mniej oczywistej budowie. – Zdajemy sobie sprawę, że wykonując muzykę instrumentalną, trudniej jest zainteresować odbiorcę i utrzymać jego uwagę. Szczególnie w mocniejszej muzyce rockowej, gdzie wokal – ze względu na swoją charyzmę czy śpiewane treści – jest centralną postacią w zespole. Mamy jednak nadzieję, że nasze „instrumentale” będą w stanie zaciekawić słuchaczy. Szczególnie tych, którzy sympatią darzą gitarową alternatywę z lat 90. – wyjaśnia Marcin Orłowski. – Sami jesteśmy wielkimi fanami tamtych zespołów, co zapewne w wielu momentach odbija się na naszej muzyce. Dlatego podczas koncertu będzie można usłyszeć punk i funk, hałaśliwe gitary i mocne bębny. Ballad raczej nie będzie – dodaje, z przymrużeniem oka, basista Cold Meat Party.

W czasie koncertu w Trójce instrumentalne trio wystąpi w składzie: Rafał Głogowski – perkusja, Piotr Sowa – gitara, Marcin Orłowski – bas.

Źródło: Polskie Radio

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *