Koncert w Trójce: Piotr Salata z zespołem w stylowym, jazz-soulowym repertuarze

Muzyka to jego życie. Śpiewa z powodzeniem od wielu lat, a jego znakiem rozpoznawczym jest styl i wokalna elegancja. Piotr Salata, bo o nim mowa, zaśpiewa w najbliższą niedzielę 25 lipca w Muzycznym Studiu im. Agnieszki Osieckiej w Programie 3 Polskiego Radia. Koncertu będzie można posłuchać na antenie Trójki, a także zobaczyć – w formie streamingu wideo – na Facebooku stacji, stronie www.trojka.polskieradio.pl i kanale YouTube Polskiego Radia.

Muzyka Piotra Salaty adresowana jest do odbiorcy z bardziej wymagającym i dojrzałym muzycznie gustem. To mieszanka stylowego jazzu, soulu i muzyki pop. Melodyjne utwory z wpadającymi w ucho refrenami, z oszczędnym i wysmakowanym aranżem, to znak firmowy artysty. Również teksty są mocną stroną wokalisty. Piotr Salata śpiewa o tym, co chcielibyśmy delikatnie powiedzieć bliskiej osobie. O świecie za oknami i tym, który jest w nas samych.

Artysta jest laureatem głównej nagrody Międzynarodowego Festiwalu Wokalistów Jazzowych w Zamościu. Zadebiutował w 2012 roku studyjną płytą „Czuła gra”, a cztery lata później nagrał album „PS”, który zawierał duet z angielskim muzykiem i wokalistą Gordonem Haskellem, znanym między innymi z utworu „How Wonderful You Are” i współpracy z grupą King Crimson.

Na koncert Piotra Salaty w radiowej Trójce złożą się utwory pochodzące ze wspomnianych płyt, a wokaliście towarzyszyć będą muzycy, którzy od wielu lat współpracują z czołówką polskiej sceny muzycznej: Adam Niedzielin – fortepian, Paweł Twardoch – perkusja, Jarosław Igielski – gitara basowa, Leszek Szczerba – saksofony, Marek „Smok” Rajss – instrumenty perkusyjne.

Źródło: Polskie Radio

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *