Konkurs im. Moniuszki – Long Long laureatem nagrody Polskiego Radia

W sobotę 11 maja, podczas uroczystego finału 10. Jubileuszowego Konkursu Wokalnego im. Stanisława Moniuszki, specjalną nagrodę Polskiego Radia odebrał Long Long. Tenor z Chin uhonorowany został za najlepsze wykonanie arii z orkiestrą, a w nagrodę otrzymał sesję nagraniową z Polską Orkiestrą Radiową.

Podczas koncertu wieńczącego zmagania najlepszych młodych wokalistów z całego świata w Teatrze Wielkim – Operze Narodowej w Warszawie zaprezentowało się 14 finalistów wyłonionych spośród 40 uczestników. Wśród nich znalazło się czworo Polaków: Alina Adamski, Monika Buczkowska, Piotr Buszewski i Hubert Zapiór. W konkursie zwyciężyła Maria Motolygina z Rosji.

W trakcie ceremonii zamknięcia konkursu specjalną nagrodę Polskiego Radia za najlepsze wykonanie arii z orkiestrą – w postaci sesji nagraniowej z Polską Orkiestrą Radiową – odebrał pochodzący z Chin tenor Long Long. Nagrodę wręczyli Prezes Zarządu Polskiego Radia Andrzej Rogoyski i dyrektor radiowej Dwójki Małgorzata Małaszko-Stasiewicz, a o jej przyznaniu zdecydowała komisja w składzie: Krzysztof Kur – dyrektor Polskiej Orkiestry Radiowej, Jacek Hawryluk – zastępca dyrektor Programu 2 Polskiego Radia i Andrzej Sułek – kierownik redakcji muzycznej radiowej Dwójki.

Long Long urodził się w 1991 roku. Jest zwycięzcą Grand Prix de l’Opéra w Bukareszcie (2016), Concorso Internazionale Voci Verdiane w Busseto (2017), a także finalistą Operaliów (2018). Jest członkiem Studia Operowego Bayerische Staatsoper w Monachium. Występował m.in. w ramach Festiwalu Maggio Musicale Fiorentino, a w sezonie 2019/2020 rozpocznie współpracę z Operą w Hanowerze, gdzie będzie wykonywał m.in. partie Rodolfa i Tamina.

Polskie Radio jest wieloletnim patronem Konkursu Wokalnego im. Stanisława Moniuszki, a radiowa Dwójka jego współorganizatorem.

Wszystkich konkursowych wystąpień można posłuchać w specjalnym serwisie Polskiego Radia: www.polskieradio.pl/8/7898.

Źródło: Polskie Radio

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *