Konkurs Nasze Muzyczne Źródełko Polskiego Radia Dzieciom i Radiowego Centrum Kultury Ludowej

Polskie Radio Dzieciom i Radiowe Centrum Kultury Ludowej zapraszają do głosowania na finalistów konkursu „Nasze Muzyczne Źródełko” skierowanego do młodych wykonawców muzyki folkowej i ludowej. Na utwory finalistów można głosować do 3 grudnia na stronie: zrodelko.polskieradio.pl. Każda osoba może zagłosować na swojego faworyta raz dziennie. Konkurs został objęty honorowym patronatem Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Ministra Edukacji i Nauki i Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

Konkurs Polskiego Radia Dzieciom i Radiowego Centrum Kultury Ludowej adresowany jest do tych, którym bliska jest muzyka ludowa i folkowa. 25 finalistów zostało zakwalifikowanych według czterech kategorii: od 3 do 6 lat, od 7 do 10 lat, od 11 do 15 lat i rodzinna (zespołowa) – przy czym liczba dzieci poniżej 15 lat w zespole musiała być większa niż połowa, a w duecie jedno z jego członków musiało mieć poniżej 15 lat.

Tegorocznych finalistów wybrali: Hanna Szczęśniak – producentka, reporterka, dziennikarka Radiowego Centrum Kultury Ludowej, prowadząca audycje „Źródełko” w Polskim Radiu Dzieciom, Piotr Dorosz – etnomuzykolog, harmonista i akordeonista, twórca własnej kapeli, jeden z prowadzących audycje „Źródełko” w Polskim Radiu Dzieciom, Heniek Małolepszy – kompozytor, gawędziarz, popularyzator miejskiego folkloru stolicy, Marta Powałowska – dziennikarka Polskiego Radia Dzieciom, Gabriela Mościcka – wokalistka, akordeonistka, założycielka i liderka Warszawskiej Orkiestry Sentymentalnej oraz Kamila Kobielus – skrzypaczka, laureatka I konkursu „Nasze Muzyczne Źródełko”.
To słuchacze wybiorą zwycięzców spośród 25 finalistów, wyłonionych przez jury ze wszystkich nadesłanych zgłoszeń. Ich utwory emitowane są na antenie Polskiego Radia Dzieciom oraz na stronie zrodelko.polskieradio.pl.

Do 3 grudnia słuchacze mogą głosować na utwory finalistów na stronie: zrodelko.polskieradio.pl. Każda osoba może zagłosować raz dziennie na swojego faworyta. Nazwiska laureatów ogłoszone zostaną 10 grudnia na antenie Polskiego Radia Dzieciom. Jedną z głównych nagród jest występ na uroczystym koncercie organizowanym przez Polskie Radio Dzieciom i Radiowe Centrum Kultury Ludowej oraz Narodowy Instytut Kultury i Dziedzictwa Wsi.

Źródło: Polskie Radio

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *