Korespondenci Telewizji Polskiej w Pradze i Kijowie

Tomasz Jędruchów od 15 czerwca będzie korespondentem TVP w Pradze, natomiast Piotr Kućma kieruje od 1 czerwca placówką korespondencką w Kijowie.

Tomasz Jędruchów już wcześniej przygotowywał relacje dla Telewizji Polskiej z Czech. Następnie był korespondentem TVP w Rosji oraz na Ukrainie.

Piotr Kućma, jako dziennikarz Redakcji Zagranicznej TVP relacjonował wydarzenia, będąc wysłannikiem do wielu państw. W ostatnim czasie przygotowywał materiały z Ukrainy.

TVP decyduje się na otwarcie placówki korespondenckiej w Czechach. Region Europy Środkowej i Środkowo-Wschodniej jest niezwykle istotny z punktu widzenia dużego znaczenia zarówno Grupy Wyszehradzkiej, jak i Międzymorza. Jesteśmy świadkami zacieśniania współpracy gospodarczej między Polską, a krajami regionu, co w oczywisty sposób, również w kontekście rosyjskiej agresywnej polityki, jest interesujące dla Widza – mówią dyrektor TAI – Michał Adamczyk i wicedyrektor TAI ds. TVP Info – Samuel Pereira.

Sprawdź ofertę kanału TVP Info w PROGRAMIE TV

Inwazja Rosji na Ukrainę jest jednym z najważniejszych zagadnień, jakimi zajmują się media na całym świecie. Każdego dnia nasz korespondent w Kijowie przygotowuje relacje dotyczące wojny za naszą wschodnią granicą. Piotr Kućma relacjonuje wydarzenia na froncie. Analizuje również wpływ wojny na gospodarkę, kulturę i codzienne życie na Ukrainie. Dzięki rozmowom z ekspertami i mieszkańcami Piotr Kućma przedstawia wiele aspektów brutalnej agresji Federacji Rosyjskiej.

Źródło: Telewizja Polska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *